Yaşamınızı Geliştirmek İçin Çıkmanızı İsteyeceğiniz 12 Modern Kötü Alışkanlıklar

0
529

Yaşamınızı Geliştirmek İçin Terk Edebileceğiniz 12 Modern Kötü Alışkanlıklar

Hiç kimse mükemmel değildir ve bu gerçekten harika! Kaygılanacak hiçbir şey olmasaydı ne kadar heyecanlı bir dünya olurdu. Ancak sağlığımızı olumsuz etkileyebilecek bazı alışkanlıklarımız var. Yeni yılın başlangıcı, zararlı alışkanlıklarını yeniden düşünmek ve onları daha sağlıklı bir şeyle değiştirmek için harika bir zamandır!

Neden hayatında olumlu değişikliklerle yeni yıla başlamazsın?

baglandirek.com teklifler hayatınızı daha iyi hale getirmek için geçmişte terk etmeyi düşünebileceğiniz 12 şeyin bir listesi. Ve sonunda bonusu kaçırmayın!

1. Mumlar

SC Eyalet Üniversitesi'nden bilim adamları bazı mum türlerinin sağlığımıza zararlı olduğunu kanıtladı, özellikle mumlar yağlı bir ürün olan parafin mumundan yapılmıştır. Ayrıca, alkenler, alkanlar, akrolein, toluen, naftalin, formaldehit gibi kimyasal maddeler içerirler ve bunlar alerjilere, astımya ve hatta kansere neden olabilir.

Dahası, mum fitilleri kurşun içerebilir; zehirlenmesi . Şans eseri çoğu üreticide çinko, pamuk veya sentetik lifler kullanılmaktadır. Bunlar daha güvenlidir.

Mumları seviyorsanız ve onlar olmadan yaşayamıyorsanız, doğal balmumu, petek veya soya ile yapılanları seçin . Bunlar doğal malzemelerden yapılmışlardır ve zarar vermezler. Onları kokular haline getirmek için, onları aydınlatmadan önce favori yağların birkaç damla ekleyin.

2. Sık sık duş ediyoruz

Biz ne kadar çok duş, daha sağlıklı olduğumuz düşünüyorduk. Şaşırtıcı bir şekilde, bilim adamları bunun bir efsane olduğunu kanıtlamıştır. Duş çok sık vücudunuzda yaşayan mikrobiyom mikroorganizmaları mahvedebilir ve bu da bağışıklık sistemi, sindirim ve benzeri sorunlarla sonuçlanabilir. Sabunlar, duş jöleleri ve kullandığınız şampuanlar yalnızca vücudunuzun ekosistemini yok eder . Akne .

James Hamblin Atlantik kendi deneyimlerine dayanarak Duştan ayrıldıktan sonraki ilk birkaç hafta aslında hasarlı bir mikro biyomenin sonucudur. Vücudunuz ayarlandığında, çok daha iyi kokuyorsunuz – bir parfüm yerine bir insan gibi.

Hamblin'in tarif ettiği faydalara rağmen azımız tamamen duş vermeye hazırdır. Bu nedenle, duşlarınızı günde bir kez veya her iki günde sınırlandırmanız başlangıç ​​için harika bir yer.

3. Skinny jeans

Sikilmiş kotların sizi harika görünmesi doğru. Ne yazık ki, sandığınız kadar güvende değiller. Bilim adamları sıska jean giyenlerin kompartman sendromu meralgia paresthetica (uyluklarda ağrı ve uyuşma) ve mide ekşimesi gibi bazı sağlık koşullarını kötüleştirebileceğini uyarıyorlar. Riskler düşük olmasına rağmen, üzgün olduğunuzdan daha iyidir. Çok dolaşacağınızı biliyorsanız, sıska kot giymeyin.

4. Cep telefonu bağımlılığı

Cep telefonu bağımlılığı, bugüne kadar yeni hastalıklara neden oluyor. Örneğin, " metin boynu " sendromu, cep telefonunuza baktığınızda ortaya çıkar ve boynu, omuzlarında ve üst sırtlarındaki ağrı ile karakterizedir. Daha az mesaj veya sosyal medya güncellemesi alan kaygı ve obezite gibi yaygın hastalıklar da olumsuz etkiler listesinde.

Ancak başka tehlikeler de var. Bir çalışma yol boyunca trafik ışıklarını görmezden gelip sürücüler, kendileri ve diğer yayalar için tehlikeli durumlar yarattığı anlamına gelen dört kat daha dikkat dağılan trafikte yayaların mesajlaştığını bulmuştur. Dahası, ekranlardan gelen mavi ışık uykuyu düzenleyen melatoninin üretimini bozmakta ve merkez görüşüne zarar verebilir .

Böylece, bilinçsizce telefonunuza ulaşmak için bir daha bulursanız , telefonunuzu hemen ve hemen kontrol etmeniz gerekip gerekmediğini düşünmek için bir dakikanızı ayırın.

YORUM GÖNDER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin