Ünlülerin uyuşturucu davasında karar çıktı

0
989

Ünlü isimler, uyuşturucu suçundan yargılandıkları mahkeme tarafından adeta ceza yağmuruna tutuldular. Cenk Eren 6 yıl 3 ay, Çağatay Ulusoy 4 yıl 2 ay, Gizem Karaca 4 yıl 2 ay ve diğer 31 kişi de farklı cezalara çarptırıldı.

1-) Aralarında Çağatay Ulusoy, Cenk Eren, Gizem Karaca, Cemal Hünal gibi ünlü isimlerin de bulunduğu 34 kişinin yargılandığı mahkeme bugün sonuçlandı.

2-) Habertürk Haber Merkezi’nden Veli Sarıboğa’nın haberine göre aralarında ünlü isimlerin de bulunduğu 34 sanık hakkında mahkeme, kararını 5 yıl sonra açıkladı.

3-) Mahkeme’ye gelen Çağatay Ulusoy, Gizem Karaca gibi ünlüler adliyede görüntülendiler.  5 yıl önce gündeme bomba gibi düşen uyuşturucu operasyonu sonrasında mahkemece yargılanan ünlü isimlerin duruşması 5 yıl sonra sonuçlandı.

4-) Ele geçirilen uyuşturucu madde ” Kokain ” olduğu için Ceza Artırımı uygulandı. Bu durum en çok Cenk Eren’i üzdü. İlk açıklamada 7 yıl 6 aya çıkarılan cezas, “iyi hal” indirimi uygulanınca  6 yıl 3 ay hapis cezasına kadar düşürüldü.

5-) Yargılanan isimler arasında televizyon ve sinemadan tanıdığımız simalar da var. Onlardan biri de Cemal Hünal. Issız Adam filmiyle tanınırlığını artıran oyuncu kurduğu at çifliğiyle birçok ünlü isme at binme eğitimi veriyordu.

6-) Uyuşturucu ticareti suçundan yargılandığı için en çok cezayı Cenk Eren aldı. 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılan oyuncunun ticaretini yaptığı uyuşturucu Kokain olunca cezası daha da artırıldı.

7-) 4 yıl 2 ay ceza alan isimlerden biri de popüler dizilerden tanıdığımız eski model Çağatay Ulusoy. Genç kızlar tarafından oldukça sevilen oyuncunun böyle bir olaya adının karışması bakalım kariyerini nasıl etkileyecek…

😎 Yargılanan bir diğer ünlü isim de 2011 Miss Turkey İkincisi Gizem Karaca. Güzel oyuncu televizyon dizileriyle popülerliğini artırmış ve hafızalarımızda yer edinmişti. 4 yıl 2 ay ceza aldı. Böyle yüz kızartıcı bir suçtan yargılanmış olması şüphesiz onun da kariyerini etkileyecektir.

9-) Hatta geçtiğimiz günlerde makyajsız paylaştığı doğal fotoğrafıyla da bir hayli konuşulmuştu Gizem Karaca.

10-) Netflix ile anlaşıp ilk yerli süper kahraman dizisinde başrol oynayacak olan Çağatay Ulusoy’un akıbetini çoğu genç kız merak ediyor. Fanlarını hayal kırıklığına uğratma ihtimali olan oyuncunun bu süreçten sonra nasıl hareket edeceği merak konusu…

11-) 5 yıl önce ülke gündemine bomba gibi düşen bu uyuşturucu operasyonunun sonucu da gündemde sansasyonel bir etki bıraktı. Sanıklara verilen cezalarla ilgili herhangi bir erteleme ve geri bırakma kararı uygulanmadı. İstinaf ve Bölge Adliye Mahkemesi’nin verilen cezaları onaması halinde karar kesinleşmiş olacak ve sanıklar cezalarını çekmek üzere hapse girecekler. Şimdi herkes verilecek kararı bekliyor…

 

 

YORUM GÖNDER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin