Ünlü isimlerin son derece ilginç keşfedilme öyküleri

0
886

Hayatımızın her anında bir şekilde haberini aldığımız, hayatlarıyla ilgili gelişmeleri yeri geldiğinde ana-babamız kadar yakından duyduğumuz birileri var, evet, ünlüler. Televizyon, sosyal medya, internet vs derken her an gözümüzün önündeler, ama ezelden beri ünlü gibi görünen bu isimler, nasıl ünlü oldular? Hiç merak ettiniz mi?

Yoo hiç etmedim diyor olabilirsiniz, problem değil 🙂 Ancak bu isimlerin ünlü olma hikayelerini okuyunca ‘vay be’ diyeceğinize eminiz. Hazırsanız ünlülerin keşfedilme hikayelerine başlayalım:

1- Nihat Altınkaya

Önceleri Ayvalık’ta yaşıyormuş Nihat, sonra ise İstanbul’a taşınmış. Değişik gece kulüplerinde güvenlik görevlisi olarak çalışmış. Bir gün ise İstiklal caddesinde yürürken bir ajans sahibi onu görerek arkasından gitmiş hayatı değişmiş. Kendisinden oyunculuk teklifi almış. Önce Funda Arar’ın klibinde oynuyor, sonra da ünlü oluyor.

2- Hande Soral

Tolga Çevik’in sunduğu programda seyirci olarak programın interaktif kısmında sahneye çıkan Hande Soral, bir anda ünlü oldu. Sahneden sonra oyunculuk teklifi almasıyla şimdilerde hayatımıza giren ünlü oyunculardan biri oldu.

3- Fahriye Evcen

Fahriye Evcen o dönem ailesiyle beraber Almanya’da yaşıyor ve Türkiye’ye tatil için geliyor. Böylece televizyonda program yapan Oya Aydoğan’ın programına seyirci olarak katılıp hemen dikkatleri üzerine çekiyor. Oya Aydoğan da onu yapımcısı İbrahim Mertoğlu ile tanıştırıyor ve bu sayede biz de onu tanımış olduk.

4- Ufuk Bayraktar

Ünlülerin sık sık geldiği Cihangir’de bir gün Zeki Demirkubuz çay içmeye o kahveye geliyor ve Ufuk Bayraktar’a oyunculuk teklifi yapıyor.

5- Yıldız Tilbe

90’lı yılların başında Sezen Aksu Fuar’da programa çıkıyor. Konser bitimi de tesadüf Yıldız Tilbe’nin şarkı söylediği pavyona müzik dinlemek için gidiyor. Yıldız Tilbe’nin sesinden çok etkileniyor ve kendisine vokalistlik yapmasını teklif ediyor.

6- Necati Şaşmaz

Yurt dışında yaşadıktan sonra Türkiye’de sigortacılık yapıyor Necati Şaşmaz. Yönetmen Osman Sınav’dan da sigortacılık işiyle alakalı randevu istiyor ama yönetmen “Gel seninle birlikte çalışalım” diyor, sonra da oyunculuk hayatına start veriyor.

7- Kıvanç Tatlıtuğ

Kıvanç Tatlıtuğ normalde başarılı bir basketbol oyuncusuydu ama bir şanssızlık yüzünden sakatlanıyor. Herkes onun çok yakışılıklı olduğunu söyleyerek model olmasını söylüyor ama o pek dinlemiyor. Annesi, Beylikdüzü’ndeki bir marketin camında ‘Profesyonel mankenlerle çalışır mısınız?’ ilanını gördüğünde, Tatlıtuğ’un yanında olan bir fotoğrafını gönderiyor. Mankenlik, modellik derken işte karşınızda Kıvanç Tatlıtuğ.

8- Stelyo Pipis

Stelyo’nun büfesi Beyoğlu’nda, orada tost yapıp satarken içeri bir gün Çiğdem Tunç giriyor. Çiğdem Tunç, Stelyo’yu kankisi Mehmet Ali Erbil ile tanıştırınca Seda Sayan’ın menajerliği, sonra gece kulübü işletmeciliği ve şöhret geliyor..

9- Burak Özçivit

Burak Özçivit’in babası, oğlunun fotoğrafını Best Model of Turkey seçmeleri için jüriye gönderiyor ama seçici kurul Burak’ın fotoğraflarını buruşturup çöpe atıyor. Son anda çöpteki fotoğraflar dikkat çekiyor ve Burak’ın şansı dönüyor.

10- Sibel Can

Nükhet Duru, Sibel Can’ın oryantallik yaptığı zamanlarda onu seyredip çok etkileniyor. Sonrasında Ali Kocatepe’ ve Hıncal Uluç’a Sibel Can’dan bahsediyor ve hepsi topluca onu izlemeye gidiyorlar. Sonrasında da Erkekçe dergisine poz vermesi için Sibel Can ile anlaşıyorlar. Bu poz sonrası Türkiye Sibel Can’ı tanıyor.

11- Hande Yener

Ünlülerin sık sık gittiği bir moda evinde tezgahtarlık olarak çalışan Hande Yener, dükkana gelen Hülya Avşar’a yeteneğinden bahsediyor, Hülya Avşar ona telefonunu veriyor. Ve sonra hayatı tamamen değişiyor…

12- İbrahim Tatlıses

Urfa’dan İstanbul’a ailesiyle birlikte gelen İbrahim Tatlı, beden gücü gerektiren zor işlerde çalışıyor. O zamanlar demir ustası olarak çalıştığı inşaatta, çalışırken türkü söylerken yoldan geçen Adanalı bir sinemacı tarafından görülüyor. Daha sonrasında Adana’da başlayan gazino programları ve İbrahim Tatlıses’in doğuşu..

13- Cem Adrian

Cem Adrian o dönem Etiler’de falcılık yapıyormuş ve aynı zamanda müzikle de ilgileniyormuş ama bir türlü istediği kanalı bulamayan Adrian, bir gün misafirlerinden birinin “Seni Fazıl Say ile görüştüreyim” demesiyle şansını elde ediyor. Demosunu Fazıl Say’a ulaştıran kişiyse Demet Sağıroğlu.

YORUM GÖNDER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin