Sırtınızda Sivilce Çıkıyorsa Dikkat! Sivilcelerden Kurtulmak

0
675

Sırttaki sivilcelerden kurtulma yolları Sivilce nerede olursa olsun kötüdür ancak sırttaki sivilceler oldukça sinir bozucu olabilir. Peki sırttaki sivilcelerle nasıl başa çıkılır? Aslına bakarsanız birkaç küçük adımla sırtınızdaki sivilcelere veda edebilirsiniz.

Bol üstler giyininPamuklu ve nefes alan kumaşlardan yapılmış bol kıyafetleri tercih etmelisiniz. Çok dar ve sıkı kıyafetler terin vücudunuzda kalmasına sebep olur.

Saçlarınızı toplayınSaçlarınızın terden sırtınıza yapışmasına izin vermeyin. Terlemeye karşı saçlarınızı toplamaya özen gösterin.

Sütyenlerinizi sık sık yıkayınSırtınıza dokunan her şeyi mümkün olduğunca temiz tutmalısınız. Bunların başında iç çamaşırları ve çarşaflar geliyor.

Egzersizden sonra hemen duş alınKirin tekrar vücudunuza işlemesini istemiyorsanız egzersizden sonra hiç beklemeden duş alın.

Vücudunuzu keseleyin Öncelikle iyi bir vücut şampuanı alın. Sırtınızı iyi temizlediğinizden emin olun.Çamaşır deterjanınızı iyi seçinKokulu deterjanlar hassas ciltlerde irritasyona neden olabilir. Bu yüzden çamaşır deterjanınızı seçerken dikkatli olun!

YORUM GÖNDER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin