Psikologlar Köl ve Eşlerin Boşanmaktan Ne Yapmaları gerektiğini Paylaşın

0
510

Psikologlar Kocaları ve Eşleri Boşanmaktan Sakınmak İçin Yapmaları Gereken 10 Şey Paylaşıyorlar

Bugünlerde boşanma o kadar yaygın ve istatistiklere bakmak da acıyor.

Henüz herkes gelecek yıllar boyunca mutlu bir evlilik geçirmek istiyor. Bright Side hataları önleme ve evliliğinizi nasıl koruyacağınız konusunda psikologların ve kişilerin kişisel deneyimlerinden gelen bir tavsiye listesini bir araya getirdi.

10. Birbirinize saygı gösterin.

Karşılıklı saygı, mutlu bir evliliğin temel taşlarından biridir. Kızgın olduğunuzda bile, kendinizi saygı prizması aracılığıyla ifade edin. Saygı, iş arkadaşlarından birinin diğer yarısının manipüle edip onlara baskı uyguladığını hissettiği durumlarda kaçınmanızı sağlar.

9. Eşinizi diğerleriyle karşılaştırmayın.

Eşinizi başkalarının kocaları ve eşleri ile, özellikle de Instagram veya Facebook gibi sosyal ağ sitelerindeki biriyle karşılaştırmayın. Bu, düşüncelerinizde ve dışarıda yüksek ses çıkarır.

İnsanlar, gerçeklerini değil, istedikleri yaşam ve ilişkilerin resmini göstermeyi tercih ettiğini unutmayın. Diğer kocalar bayanlara buketler yağdırdığında, onları pahalı lokantalara götürür veya hediye alırlar, büyük olasılıkla yanlış olur. Yapsalar bile, mutlaka bu çiftlerin mutlu olduğu anlamına gelmez.

8. Kendinize iyi uyun ve kendinize iyi bakın.

Daima kendinize iyi bakın. Mutlu bir evlilik, iyi seksle ilgilidir. İnsanlar çekici olanı görmekten hoşlanırlar. Sağlıklı ve sağlıklı kalın. Eşinizle birlikte olduğunuzda, hatta evinizde görünme biçiminizi düşünün. Eski koşu pantolonu ve büyük boy Tişörtler hayır hayır. İyi inşa edilmiş bir vücut ve rahat fakat seksi iç çamaşırı mı? Bu büyük bir evet . Bu kural, hem erkekler hem de kadınlar için geçerlidir.

7. Kocanız birincil önceliktir, daha sonra çocuklar.

Ebeveynlik, çocuklarınız için bencilce olmaktır, ancak bunun için evliliğinizi feda ederseniz hata olur. Öncelikle, eğer dünyada tüm çocukların ihtiyacı varsa, bu kötü, özellikle de çocuğunuz için. İkincisi, evli bir çift ailenin merkezi 'dir. Üçüncüsü bir gün çocuklar büyür ve evinizi terk edecektir . İşte o zaman 2 kişi kendi başına kalacak ve ortak bir zemin ve tarihle kendinizi bulacaksınız. Ya da belki evliliğinizin hiçbir şeyin kalmadığını göreceksiniz, artık sevdiğinizden başka bir kişi değilsiniz. Bunun gerçekten olup olmadığını araştırın.

6. Birbirinizi affedin.

Kimse mükemmel değildir. Hepimiz hata yaparız. Herhangi bir ilişki, anlaşmazlıklar getirir ve ortaklar arasında zarar verir. Bir çift birbirini affedemezse, o zaman ilişki birikmiş şikayetlerin yükü altında çöker.

5. Eşinizi değiştirmeye çalışmayın.

İnsanlar, birinin eşini değiştirebileceğini düşünmekle karıştırılıyor. Herkesin sakıncaları vardır ve onları istediğiniz kişiye dönüştürmek neredeyse imkansızdır. Hiç değişmeye çalışmamanızda kötü alışkanlıklar, dini görüşler, ebeveynlerle olan ilişkiler, hobiler, dünyayı görme şekilleri ve öncelikleri nelerdir. Ancak yapılması gereken en iyi şey, herkesin memnun edecekleri karşılıklı aile alışkanlıkları ve gelenekleri yaratmaktır .

4.

"Bu devam ederse, sizi terk edeceğim" gibi kalıplardan kaçının. Ve asla "boşanma" kelimesini söylemeyin. Söyleyecekseniz , o zaman gitmeye hazır bir avukat görmeye hazır ol. Sonradan dizlerine "Ben istememiştim" sözleriyle taramayın. Eşiniz aniden "Güzel. Bırakın "

Öfkeden sıklıkla bahsedilen bu cümleler unutulmamakta, yaptıktan sonra bile, gerçek bir boşanma şansını artıracaktır.

3. Kontrol Duygularınız.

Sevdiğiniz kişiye hakaret etmek istediğiniz her seferinde kendinize "Dur" yazmayı deneyin. Kendinizi kontrol edemediğinizi düşünüyorsanız, ara verin, derin bir nefes alın ve bir Yalnızca izolasyon eşinizi cezalandırmak için onları kullanmayın Onlara sakinleştiğinizde konuşmaya geri döneceğinizi söyleyin Ve her neyse, sözünü tutun [2] Eşinizle asla kötü konuşmayın.

Eşinizle arkadaşınız hakkında asla kötü şeyler söyleme, annenize değil, arkadaşlarınıza bile değil. tartışmasından sonra her şeyi unutup birbirinizi affedin, ancak anneniz ve sevgilileriniz olmaz. İşte o zaman eşin onlar için olumsuz bir ışık tutacak ve kendisine o muamele edecektir.

Gerçekten zor zamanlarda, önce eşinizden kalp-kalp konuşma yapın. Başka biriyle gerçekten paylaşmanız gerekirse, bir aile psikolojisi uzmanıyla görüşün

1. Eşinizin aşk dilini öğrenin.

Herkes kendi aşk dilini konuşuyor . Sevgiler eşinizin sevgi dilinden farklı olabilir. Sevgiyi konuşmak için, belki de dokunuş ve bakım ile, hatta hediyeler gibi maddi şeylerle destek ve övgü sözleriyle ifade edebilir.

Her birimiz bir sevgi dili vardır. Eşinizin sevgi dili ne olursa olsun öğrenin ve kullanın

Anna Syrovatkina for Illustrated BrightSide.me

YORUM GÖNDER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin