Profesyonel Balerinler Günlük Diyet Sırlarını Bir Tüy kadar Hafif Olmak İçin Paylaşın

0
671

Profesyonel Balerinler Günlük Diyet Sırlarını Bir Tüy kadar Hafif Olmak İçin Paylaşıyor

10. İçeceklerinizi inceltin.

En sevdiğiniz süt içeceklerini (süt gibi) suyla inceltmeye çalışın: İçeceğinizin 1 bardağı için 1 buz küpü. Bu basit numara içkinizi az yağlı bir içecek haline getirir ve şişmiş hissetmemize yardımcı olur.

9. En sevdiğiniz yemekleri kara listeye koymayın.

Genelde daha az önemsiz yiyecek yemeye çalışmaktan başka, bunun için sağlıklı bir "arkadaşı" seçmek isteyebilirsiniz. Örneğin, bir hamburger yemek istiyorsanız, patates kızartmasıyla kıyaslandığında bir salata ile yemek daha iyidir.

8. Japon ve Çin mutfağından yemekleri seçin.

Bu yemekler taze malzemelerle pişirdikleri için ekstra yağ ve koruyucu içermezler: sebze, mantar, deniz ürünleri, deniz yosunu ve et . Çikolata ile bu lezzetli yemekleri yemeniz diyet yapmak için çok önemlidir çünkü beslenme daha hızlı gelir.

7. İçme suyu için de kurallar vardır.

Hepimiz günde en az 1,5-2 litre su içmenin önemini biliyoruz, ancak içmek için doğru zaman da aklınıza gelmelidir. Balerinler yemek yediğinde veya yemekten hemen sonra su içmezler. İçme suyu, mide asidini seyreltebilir ve normal sindirimi engelleyebilir.

6. Yemek porsiyonlarını küçültün.

Bu hüner çok basit: yeme alışkanlıklarınızı değiştirmeden yarısı miktarda yiyin. Bu değişikliklere kolayca alışmak için yeni bir mutfak yemekleri seti satın alın. Örneğin, plakayı, iyi bir miktarda gıdaya uyabilen büyük bir fincan ile değiştirebilirsiniz.

5. Karbonhidratlardan korkma!

Yeme yordamınızdaki karbonhidratları hariç tutmak, diyet yaparken insanların sıkça yaptığı bir hatadır. Karbonhidratlar ana enerji kaynağıdır. Bu nedenle karbonhidrat eksikliği, zayıflama ve yorgunluğa neden olmakla kalmaz, aynı zamanda vücudunuzda özellikle kadınlarda ciddi sorunlara neden olabilir.

4. Farklı proteinleri karıştırmayın.

Sindiriminizin düzgün çalışmasını isterseniz, farklı guruplardan proteinleri tek bir yemekte karıştırmamalısınız. Örneğin, balık, et, süt ürünleri ve yumurtalar kötü bir kombinasyon oluşturmaktadır. Bu ürünler arasındaki zaman aralığı en az 18 saat olmalıdır.

3. Mayonez yok

Mayonez yeme alışkanlıklarınızdan tamamen uzak tutulmalıdır. Bu yüksek kalorili ürün çok yavaş sindirilir. Salatanıza zeytinyağı ilave edebilir veya evde mayo yapmaya çalışabilirsiniz. Onsuz yaşayamıyorsanız, 1: 1 oranında düşük yağlı yoğurt eklemeyi deneyin.

2. Her 2 haftada bir hızlı günler geçirin.

Balerilerin kısa bir süre içinde kilo vermesi gerektiği zaman, "hızlı" günlere sahip olurlar. Bununla birlikte, bunlar haftada birden fazla olmamalıdır. Daha da iyisi her 2 haftada bir. Domates suyuna dayanan hızlı bir gün örneği:

  • Kahvaltı: 1 bardak meyve suyu
  • Öğle yemeği: 2 bardak su ve 1 veya 2 çavdar ekmeği
  • Akşam yemeği: 1 bardak meyve suyu

1. Olumlu düşünün.

Gerçekçi hedefler belirlemek ve bunlara ulaşmak için olumlu düşünmeniz gerekiyor. Bu da şekli korumakla ilgilidir. Doğru yolu düşünmeye başlayınca ve asıl amacınızın farkında oluncaya dek vücudunuzun bakımını yapmak çok daha kolay olacak ve başladığınız şeyi yapmaya devam edeceksiniz.

Balerinin diyetini uygulayabilir misin? hayatınıza ipucu veriyor musunuz?

Önizleme fotoğrafı credit depositphotos.com, depositphotos.com

YORUM GÖNDER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin