Midye Dolma Yiyebileceğiniz En İyi Mekanlar

0
834

Midye seçimini iyi yapmalısınız çünkü sağlıksızı gerçekten mikrop yuvası olabilmektedir. Merdiven altı üretim yerlerinden uzak durmanız önem arz eder. Bu yüzden her adresten yememekte sağlımız açısından fayda var.  Tarihi bir Ermeni mezesi olarak tüketilen midye dolma daha sonradan yayılarak ülkemizde en çok tüketilen aperatif gıda ürünleri arasındaki yerini almıştır.

Ağırlıklı olarak Mardin vatandaşları tarafından yapılan meslek sağlık koşullarında uygun üretilirse çok lezzetli bir ara öğün olabilir. İçerisine konan pirinç kalitesinde belirleyici unsur oluşturulur. Kimi yerlerin yaptığı işin yanında ek iş olarak sattığı midye, kimi yerlerse sadece midye dolma satarak büyümüşlerdir. Büyük kazanlarda yüksek derecede ısıda kaynatılarak hem hijyen kazanması hem de midyenin ağzını açması sağlanıyor.

midye dolma

Tamamen el yapımı, insan gücü gerektiren zor bir meslektir. Yemesi aksine çok kısa sürer. Yapım aşaması bu yüzden emek, sabır ve temizlik gerektiren midye dolma tadından yenmez lezzetlikte ve sıcak yendiğinde çok sayıda tüketilir. Yapımından kısa süre sonra tüketilmelidir. Fiyatlamasında yenilen midyenin büyüklüğü rol oynamaktadır. Peki bu eşsiz lezzeti tadabileceğiniz en iyi adresleri sizlere versek gidip yer misiniz ?

#1 Kıyı Restoran 

kıyı midye

Kıyı Restoran İstanbul’un gözde semti Sarıyer’de yer alan  mekan özellikle midye yemeye gelen misafirlere temiz ve genellikle büyük ebatlarda midyeler sunuyor.


#2 Foça Restoran

foça midye

Foça restoran Eşsiz lezzette kendi imalathanesinde uzman kadrosuyla ürettiği midyeleri İstanbul’un Küçükyalı semtinde müşterilerine sunmaktadır.


#3 Kemal’in Yeri

kemalin yeri

Güzel İzmir’in Alsancak semtinde 20 yıldan fazladır hizmet veren restoran rezervasyonla yer bulabildiğiniz yoğun bir iş yeridir.


#4 Nesos Restoran

nesos midye

Balıkesir’in turistik ilçesi Ayvalık’ta Yunan yemekleri ve midyeye ayrı bir önem veriyor.


#5 Mercan Restoran

mercan midye

İstanbul Kadıköy’de deniz mahsulleri ürün yelpazesi seçenekleriyle tercih edilen en bilindik restorandır. Midye dolma çeşitleri çoktur. Baharat farklı özellikte midyeler sunar.


#6 Hayrettin Beş Şarküteri

beş şarküteri midyeci ahmet

Deniz ve doğasıyla eşsiz güzellikte İzmir’in Karşıyaka semtinde 22 yıldır mesleği icra eden işyeri internet ortamından sipariş ile kargo bile gönderiyor. Yeni adıyla  İstanbul Beşiktaş’ta Midyeci Ahmet diye geçiyor.  Soslu midyeleri çok beğeniliyor ve kova menü olarak satılıyor.

The post Midye Dolma Yiyebileceğiniz En İyi Mekanlar appeared first on Yook Artık.

YORUM GÖNDER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin