Londra'ya Birkaç Geziden Sonra Öğrendiğim 10 Şey

0
1443

Londra'ya Birkaç Geziden Sonra Öğrendiğim 10 Şey

Büyük ama şirin, gürültülü ama aynı zamanda eski ve modern olan sessiz yerlerle dolu: bunlar Londra hakkında söylenebilecek her şey! Ünlü yerlerinden ayrı olarak, Londra'da sizi çekecek veya sizi korkutacak başka şeyler de var; ama Thames'deki şehri ne yapıyorlar. Ama belki de Londra'nın en iyi yanı, iyi vakit geçirmek için çok fazla para harcamanıza gerek olmamasıdır.

Bu Parlak Taraf yazar, Londra'ya defalarca gitmiş ve sizi okur. İngiliz başkentini bu kadar özel kılan şeyler hakkında bazı hikayeler. Bu harika yeri ziyaret etmeyi planlıyorsanız, bu listedeki şeyleri hatırladığınızdan emin olun.

Modern ve eskilerin dikkatli bir kombinasyonu

Bu şehirde, modern gökdelenler eski binaların huzurunu ihlal etmiyorlar. . Her şey en başta bu şekilde planlanmış gibi görünüyor ve teknik ilerleme Londra'nın geleneklerini bozmayacak. Kule'deki Kuzgunlar adlı bir efsane var, şöyle devam ediyor: Eğer kuzgunlar uçarsa, Büyük Britanya bir ülke olarak varlığını sürdürecektir. O zamanlar altı tane kuzgun vardı ve bugün ayaklarına tutturulan farklı kurdeleleri görebiliyorsunuz.

Bu zeki kuşların sürekli olarak fotoğraf çekilmeleri ve bir selfie ya da ikişer görünmek için kullanılmaları tamamdır. Ama eğer onlara dokunmayı planlıyorsanız, bu en iyi fikir değildir. Davet etmelerine rağmen, diğer insanlara dokunmaktan zevk almazlar ve bunu yapmaya çalışırsanız sizi gagalayabilirler. Overseer adlı kuzeye bakan özel bir kişi var. Twitter 'e göre, kuşlara hayranlık duyuyor ve onları korumak için ona güveniyorlar.

Diğer birçok simge gibi, Tower Bridge de bütün bu zamana kadar görünüşünü değiştirmedi. Ama yeni bir özelliği var: üzerinde yoga yapabilirsiniz. Tahmin edebileceğiniz gibi, alt kısımda yoga yapılamayacağı için, bir asma köprü olmasıyla birlikte arabalara gidilebiliyor.

Yoga dersleri, cam zemindeki köprünün üst yaya kısmında tutuluyor. Thames üzerinde 137 ft. Oldukça ürkütücü ama orada yapmaktan zevk alan birçok insan var. Sınıflar ayda iki kez tutulur (önceden ders için kayıt olmalısınız ) ve oldukça ucuz olan 25 sterline mal olurlar. Ve kendi yoga matınızı getirseniz iyi olur çünkü herkes için yeterli olmayabilir.

Dünyanın en disiplinli çizgileri

Londra'nın merkezi sokaklarında – özellikle geceleri – Instagram'da canlı akışlara yer açmak için etrafındaki her şeyi fotoğraflayan binlerce öğrenci var. Londra Gözü ve diğer kültür merkezleri gibi özgür müzelere (daha sonra makalede daha sonra anlatacağımız) girmek için bekleyen çok uzun insanlar da var. Ama İngiliz çizgileri olağanüstü disiplinli. Fotoğrafta gördüğünüz gibi, insanların düzeni korumak için engellere ihtiyaçları yoktur.

Çizgiler verimli olsa da, bu yerlerden birini ziyaret etmeyi planlıyorsanız, israfı önlemek için ziyaretinizi önceden planlayın. çok zaman bekliyorum. İngilizler bekleme süresini azaltmak için ellerinden geleni yaparlar. Örneğin, Londra Akvaryumu'na girmek için sırada bekliyorsanız, bir çalışan size gelip size ne kadar zaman ayıracağınızı ve ziyaret etmeniz için size daha rahat bir zaman vermeniz gerektiğini söyleyecektir. Veya önceden online olarak bilet satın alabilir ve herhangi bir hatta beklemek zorunda kalmadan herhangi bir merkeze girebilirsiniz.

Her zevke ve gelire alışveriş yapma

Diğer tüm sermaye gibi, Londra da alışveriş için birçok fırsat sunmaktadır. Bunun çok pahalı bir şehir olduğu doğrudur, ancak ortalama bir turistin yalnızca hediyelik eşya satın alabileceği anlamına gelmez. Butik sevenler, kendi yollarını bulacaklar ve şehirdeki en ucuz yerler hakkında kelime yaymaktan çekinmeyecekler. Bu, alışveriş yapmayı sevmeyen, ancak fotoğraf çekmek için zaman harcamayı seven insanlar için de harika.

Sadece son moda kıyafetleri tercih etseniz bile, tam set alabileceğiniz Primark mağazalarına da katılabilirsiniz. Sadece 100 pound için kıyafet. Giysilerin kalitesinin ideal olduğunu söyleyemeyiz, ancak 8 kiloluk kot pantolon veya 5 kiloluk bir poşet için, tüm bu fiyatlara katılabileceğimiz bir fiyat! Harry Potter Yıldız Savaşları Nickelodeon ve Disney taraftarları, en sevdikleri filmlerin ve çizgi filmlerin logolarını kullanarak mal ve giysilere kesinlikle bayılacaklar.

Eğer seyahat ediyorsanız Çocuklarınızla ya da sadece Legos'u seviyorsunuz, kesinlikle Lester Square'deki Lego mağazasını kontrol etmelisiniz. Evet, her yerde Lego oyuncaklarını satın alabilirsiniz, ancak Big Ben ile Elizabeth Tower'ın önünde fotoğraf çekebileceğiniz veya oyuncak tren arabalarının içinde oturabileceğiniz ve Londra'nın güzel bir resminin tadını çıkarabileceğiniz her yer değil – hepsi Legos'tan yapılmış! Bu muhteşem Lego yapıları, mağaza malları kadar ilgi çekiyor.

Lego mağazasından ayrıldıktan sonra, hem çocukların hem de yetişkinlerin sevdiği bir mağaza daha göreceksiniz: M & M’s World. Bu mağaza inanılmaz lezzetlidir, sadece lezzetli şekeri değil, aynı zamanda farklı hediyelik eşya ve kıyafet ürünlerini de satmaktadır. Mağazaya girdiğinizde şekerle karşılaşmayı bile bekleyebilirsiniz. Ve hiçbir şey almaya karar verirseniz, dev şeker karakterleri ve arkadaşlarıyla The Beatles (19459074) Abbey Road albüm kapağı

'dan poz alarak bir fotoğraf çekmeye başlayacaksınız.

Eğer gerçekten ilgilenmiyorsanız Giyim, şeker veya oyuncak satın almak, ancak iyi bir bardak çay olmadan yaşayamazsınız, kesinlikle 300 yıllık çay deposu, Strand Street Twinings bir ziyaret kaçırmak istemiyorum. Fiyatları bir paket çay için 8,50 £ 'dan başlar ve 30 pound karşılığında bir paket lezzetli jasmine çay satın alabilirsiniz. Minik çay müzesini ziyaret etmeyi ve bu sıcak içeceğin birkaç örneğini ücretsiz olarak içtiğinizden emin olun.

Uygun toplu taşıma araçları

Londra metrosu sadece ilk kez gördüğünüzde kafa karıştırıcı görünebilir, ancak gerçekte hepsi çok açık ve kullanışlı. Londra metrosı, taksi almaktan çok para biriktirmenize yardımcı olacaktır. Örneğin, Heathrow Havalimanı'ndan bir taksi yolculuğu için bir servet ödemek yerine, terminalden ayrılmak zorunda kalmadan Piccadilly hattına girebilirsiniz.

Bu arada, siyah kabinler sürücülerinin öğrenmesi çok uzun sürüyor. lisanslarını almadan önce yollar. Sürücülerin tüm şehrin her bir caddesini tanımalarını ve sokaklardan birinin engellenmesi durumunda hangi rotayı kullanacaklarını söyleyebildiklerini kontrol eden bir sınavı geçmek zorundadırlar. Günümüzde çoğu araçta bulunan GPS'lerle bu bilgi işe yaramaz gibi görünüyor. Ancak GPS'ler her zaman bir yedekleme planına sahip olmaktan kurtulabileceğinden dolayı.

Otobüsler de oldukça uygun ulaşım araçlarıdır – ancak bazı bölgelerde Hail ve Ride Bölümü olduğunu unutmayın. Bu, otobüslerin yalnızca özel bir düğmeye basmanız durumunda durduğu anlamına gelir. Durdurmak istediğinizi belirtmezseniz, sürücü sadece devam edecektir. İstiridye kartı, nakliye için ödeme yapmanıza izin verir, ancak size güzel bir kuruşa mal olur. Ancak, bir var, bu kartta bir anda paranız biterse bir otobüs veya tramvayda bir ücretsiz binme yapabileceğinizi söylüyor.

Rahat barlar

Londra barlarının çok komik isimleri var. “Kör Domuz”, “Dünyanın Sonu”, “Kanepe ve Atlar”, “Ye Olde Cheshire Peyniri” ve hayal edebileceğiniz herhangi bir yaratıcı başlık gibi. Ama bunlar sadece bir içki içmek istediğiniz yer değil. İnsanlar birbirleriyle iletişim kurmak, futbol izlemek, bilgi yarışması yapmak, bilardo oynamak ya da sadece gazete okumak için gazete okuyorlar.

Bazı barlarda öğle yemeği yiyebilir ve geleneksel Londra ikramı gibi yemeklerin tadını çıkarabilirsiniz. , "Balık ve cips". Bu yemek oldukça uygun ve inanılmaz derecede lezzetli. Diğer restoranlardan farklı olarak, ipuçlarını bırakmak doğru değildir ve bir içki siparişi verdikten sonra hemen ödeme yapmalısınız. İşte bazı yararlı tavsiyeler: Bir pub daha şehir merkezinden, daha düşük fiyat. Ve daha ucuz yerlerin atmosferi bazen daha pahalı bir pubdan daha hoş olabilir.

Tatil aydınlatması

Noel'den yaklaşık bir ay önce, İngiliz sermayesinin merkezi görünüşünü tamamen değiştirdi. Sokaklarda ve vitrinlerde muhteşem süslemeler var. Kuşların, çiçeklerin, parlayan kürelerin ve fantastik şeylerin süslenmesi, tatil boyunca Londra sokaklarını doldurur. Ama yılın en güzel yerleri Carnaby Street (aşağıdaki fotoğrafta görüldüğü gibi), Oxford Street ve Regent Street.

Işıkların aydınlatması Ocak ayı başından önce sakinleri ve şehrin misafirlerini mutlu etmek, ancak onları Noel'de göremeyenler üzülmemelidir. Londra'da kışın, dünyanın dört bir yanından gelen enstalasyonları ve ışık gösterilerini sunan bir ateş festivali düzenlenmesi geleneği var.

Özgür müzeler

Londra muhtemelen dünyanın görebileceği tek yer. Tek bir kuruş harcamadan birçok sanat eseri. Londra'daki ücretsiz müzeler arasında, İngiliz Müzesi, Ulusal Galeri, Doğa Tarihi Müzesi, Bilim Müzesi (aşağıdaki fotoğraf), Tate ve Tate Modern Galerisi, Ulusal Portre Galerisi, Londra Müzesi , Wallace Koleksiyonu ve diğerleri. Ayrıca, Bruce Castle'da, kesinlikle bir yürüyüşe değecek daha küçük bir müze var (makalenin sonunda bu kale hakkında daha fazla şey öğreneceğiz).

Tüm müzelerde fotoğraf çekilmesine izin verilir (bazı salonlar hariç). flaşınızı kapatmanız istenebilir. Burada da çizebilirsiniz, bu da sanatçılar için harika bir uygulama salonu. Ve daha önce de bahsettiğimiz gibi, bu yerleri hatlarda ayakta durmak için çok fazla ziyaretçi olmadığı günlerde ve saatlerde ziyaret etmek en iyisidir.

Yetenekli sokak sanatçıları

diğer büyük şehir, Londra müzisyenler, akrobatlar, komedyenler, ünlü lookalikes (Çin Kasabasından Bay Bean'in yukarıdaki resimdeki gibi), insan heykelleri ve sokaklarını sahne olarak kullanan diğer sanatçılar ile doludur. Bazı sanatçılar o kadar profesyonel ki, bu kadar yetenekli insanların neden sokaklarda çalışmak zorunda kaldıklarını merak ettiklerini merak ettiniz.

Ancak neyse ki, büyük yetenekler fark edilmeyecek. Bu sanatçılar arasında, Birleşik Krallık'ın en iyi bağımsız müzisyenlerinden biri olarak tanınmayı hak eden Rob Falsini var. Bir Cirque du Soleil besteci Benoit Jutras tarafından “keşfedildi” den beri, şarkıcı üç albüm çıkardı ve ABD ve Kanada'da konserler verdi.

Ve elbette, Rob Falsini gibi bir başka sokak müzisyeni, Convent Garden'da gitarı ile görülebilirdi. James Bowen ve kedisi Bob, otobiyografisi serbest bırakıldıktan ve 2016'da kendileri gibi oynadıkları bir filmden sonra gerçek yıldızlar haline geldi. Eğer James ve Bob'un öyküsüne (19459022) hala aşina değilseniz, bunu kesinlikle okumalısınız ve herkesin hayatlarını nasıl daha iyi değiştirebileceğini öğrenmelisiniz.

Farklı bir hayvan dünyası

Londra birçok büyük parkın (yukarıdaki fotoğrafta Hyde Park'ı görebilirsiniz), botanik bahçeleri ve sayısız küçük parkları olan yeşil bir şehirdir. Birçok ilçede, dinlenme alanları olarak adlandırılan özel yerler vardır. Bunlar tipik olarak futbol sahaları, su rezervuarları, spor malzemeleri ve toplum merkezleri olan parklardır. Ve her yeşil alanda, eğlenceli ve ilginç hayvanlar bulabilirsiniz.

Hyde Park'ta kazlar, kuğular, ördekler ve diğer kuşlara ek olarak, Güney Amerika Keşiş Parakeets. Oraya nasıl ulaştıklarına dair resmi bir hikaye yok ama bir versiyonuna göre papağanlar yanlışlıkla Afrika Kraliçesi 1951'de çekim sırasında serbest bırakıldı. Sonuç olarak, kuşlar bir şekilde Londra ve ülkenin diğer bazı bölgeleri. Bu kuşlar, buradaki iklime alışmayı başarmışlardı, ama bunların çoğu, hükümetin sayılarını azaltmayı bile düşünüyor. Onları tohum ve elmaları beslemek yasak olmasa da, papağanlar zaman zaman korkmaya meyillidir ve keskin pençeleriyle size zarar verebilirler.

Ve işte Saint James Park'tan bir çift pelikan . Şu anda sadece üç tanesi var, ama daha fazlası vardı. Pelikanları burada tutma geleneği, bir Rus büyükelçisi Kral II. II. Parktan herhangi bir ziyaretçi pelikanlara bakabilir ve her gün 2: 30'dan 15: 00'a kadar nasıl beslendiklerini görebilirler.

Kuşlar herhangi bir şehirde görülebilen hayvanlardır ama her yerde yağ gibi değildir. ve Londra'da oldukları gibi hayatlarından memnunlar. Birçoğunun her zamanki “işyerleri” vardır. Onların tek işi vatandaşlara ve turistlere yiyecek için yalvarmak. Bu, her yerde yüzme kuşları olduğu anlamına gelir, türlerin bir tanımı ve onları beslemek için ipuçları ile bir plak bulabilirsiniz. Kuşların ekmeği ile beslenmesi önerilmez, bunun yerine mısır gevreği, mısır veya marul yapabilirsiniz. Ama bu, ekmek sevmedikleri anlamına gelmez – özellikle de kurabiyeler.

Bu sevimli kuş, Westminster Köprüsü'nden uzak olmayan Thames South Bank'ta yaşıyor. Banka etrafında dolaşıyor ve yırtıcıları korkutmak ve insanların acıktığını bilmesini sağlamak için yüksek sesler çıkarır. İnsanlar kuşun patates kızartmasını sevdiğini söylüyor, ama aynı zamanda fındık yiyecek. Ama ona en çok sevdiği parmak patatesleri verecek birini aramaya devam ederse şaşırmayın!

Sincaplar her zaman biraz fındık yemekten mutlu olurlar, ancak bu küçük çocukları yememeniz tavsiye edilmez. Ama bu sevimli yaratıkları her zaman acıkmış kim karşı koyabilir? Tıpkı diğer Londra hayvanları gibi, onlar da insanlardan korkmazlar ve ellerinden yiyecekleri mutlu bir şekilde kabul ederler.

Diğer tipik park vatandaşları tilkidir. Geceleri çöplükleri kontrol etmek için dışarı çıktıklarında görebilirsiniz. Tilkiler insanlardan korkmaz, ama hiç de dost değildirler. Fotoğrafta çok nazik olmayan bir tilki gösteriliyor. Londra'da bir otobüste uyuyakalmış olan bazı insanlar, bir partide çok fazla içki içtikten sonra sık sık tilkilerin dişlerini ayakkabılarını bulmak için uyanıyorlar.

Pitoresk mezarlıklar ve … hayaletler

Londra mezarlıkları Diğer birçok Avrupa şehri, ölümün gerçekten huzur içinde yaşadığı yerlerdir. Hiç de fena değiller ve beklediğinizden çok daha fazla yaşam var. Bu Tottenham mezarlığında, köpek sahiplerini ve etrafta dolaşan diğer insanları görebilirsiniz. Güller her tarafta büyür ve ördekler, kazlar, kuğular ve gölette yüzer diğer kuşlar ile birlikte her yerde sincap vardır. Burada olumsuz bir enerji yok, burası oldukça huzurlu bir yer.

Ve tabi ki hayaletler hakkında bazı hikayeler var. Büyük Britanya'da paranormal bir şey görme şansının, dünyadaki herhangi bir ülkeden daha yüksek olduğuna inanılmaktadır. Belki de bir sürü eski kalenin var olduğu ve bunların her birinin arkasında karanlık bir tarihe sahip olduğu söylenebilir.

En batıl inançlı vatandaşlar, sözde, Tottenham mezarından çok uzak olmayan Bruce Kalesi'nde, bu Cadılar Bayramı'nda Kale sahiplerinden birinin mutsuz karısının hayaletini görebilirsiniz. O, zalim kocasının kendisini hapsettiği ve çığlık attığı saat kulesinin altındaki odadan balkonda yürüyor. Bu hikayelere inanıp inanmamaya karar vermeniz size kalmış, ancak çok yaklaşmak istemiyoruz. Onlara bir gerçek olduğunu düşünüyor musunuz?

Bonus: “Mezarlıkta hiç hayalet görmedim ama komik bir yağ kazası gördüm.”

Tabii ki, söylenebilecek çok şey var. Londra! Belki de bu muhteşem şehir hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmak ve gelecekteki ziyaretçilere tavsiyelerde bulunmak istersiniz. Aşağıdaki Yorum bölümünde hikayelerinizi bekliyoruz!

Önizleme fotoğraf kredisi genothp / reddit.com

YORUM GÖNDER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin