Kuzey Kore'nin Bu Ülkeden Yasaklanmış Bir Fotoğrafcısına Sahip 20 Fotoğraf

0
817

20 Kuzey Kore'nin Bu Ülkeden Yasaklanmış Bir Fotoğrafçının Fotoğrafları

Eric Lafforgue dünyayı dolaşan bir fotoğrafçı. 2008 ve 2012 yılları arasında 6 kez Kuzey Kore'ye gitti. Yolculuklarında bu ülkenin fotoğraflarını çekmeyi başardı ve gerçekte olduğu gibi gösterdi. Ayrıca fotoğraflarını bir USB flash sürücü ile gizlice aldı. Ancak Altıncı ziyareti Eric'in sonuydu, çünkü Kuzey Kore hükümeti Eric'i ülkeye girmeyi yasaklamıştı, çünkü Kuzey Kore'yi kötü bir ışık altında gösteren internetten silmeyi reddetti.

Kuzey Kore'den kaçmayı başaran insanlar oradaki sıradan yaşamları hakkında kemikli hikayeler anlat. Ancak aynı zamanda, Kuzey Korelilerin çoğu hayatlarının mutlu olduğuna inanıyor. Bunu başka türevleri görmedikleri için mi düşünüyorlar?

Eric'in fotoğrafları, Sabahın Sakin Ülkesi'ndeki herkesin hayatını gizlediğini gösteriyor. Bu arada fotoğrafçı şanslıydı: Sınır muhafızları fotoğrafları bulduysa, Eric ciddi hapis cezalarına çarptı.

baglandirek.com sizi şuraya davet etti:

20.

Pyongyang çift, 2008

Bu resim, Kuzey Kore için oldukça alışılmadık bir şey; çünkü bu resim Kuzey Kore için duygularınızı ifade ediyor. Burada halk, burada ve Asya ülkelerinin çoğunda müstehcen bir şey olarak görülüyor. Dahası, bu "sıradan" fotoğraf yasaklanmış bir kategoriye aittir, çünkü askerlerin fotoğraflarını çekmek özellikle yasadışı olduklarında yasaktır.

19.

Jyoche Fikir Kulesi, Pyongyang'daki Kuzey Kore kadın askerleri , 2012

Bir tane daha "tabu askeri" askeri fotoğraf. 2015'te, askeri çağın erkek olmaması nedeniyle ülke kadınları işe almaya başladı. 17 yaşındayken tüm Kuzey Koreli kızlar, 7 yıl uzun süren askerlik hizmetini başlatmak için alımı bürosuna varmak zorundalar. Hem erkekler hem de kadınlar için şartlar aynı derecede zor: Askerler soğuk kışlada yaşıyor ve tıpkı ülkenin nüfusunun çoğunda olduğu gibi açlıktan ötürü acıyor. Kadınlar hijyen ürünlerinden yoksunlar.

18.

Kuzey Koreli öncüler Sayın Liderler, Pyongyang, 2012'ye saygı gösteriyorlar

Bu tür fotoğraflar da çeşitli nedenlerden dolayı yasaklanmış kategoriye girilebilir. Öncelikle, öncü kravat kaymaz ve ikincisi, çocuklar yetersiz beslenmeden tükenmiş gibi görünebilir. Ancak hükümet, nüfusun çoğunun yeterli yiyecek alamadığını itiraf etmek istemiyor. Kuzey Kore'dekilerin çoğunun günlük rasyon oranı 200 gr (7oz) mısır, geleneksel kimchi lahana ve sudan oluşur. Bu arada, Kuzey Kore'deki pirinç, popüler inancın aksine, günlük bir yemek olarak değil, tatil günlerinde çoğunlukla sunuluyor.

Ancak Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti'ndeki insanların artık aç kalmaması gerektiğini de belirtmeliyiz. 2013'ten itibaren toplanan hububat seviyesi her yıl arttı ve nüfusu gerekli minimuma indirmeye yardımcı oldu.

17.

Pyongyang metro koridoru, 2012

Pyongyang'daki metro bir stratejik bir tesistir ve bu nedenle yalnızca tur rehberiniz size izin veriyorsa fotoğraf çekebilirsiniz. Dahası, yabancı ziyaretçilere açık sadece 3 istasyon var: turistlerin orada dolaşmasına ve hatta bir trene binmesine izin veriliyor. Ama bir tren, terminal (misafirler için) istasyonuna geldiğinde en kısa sürede çıkmaları rica olunur.

16.

Konut Bölgesi, Kaesong, Güney Kore sınırında, 2012

Fotoğraf çekmek de yasak. Evlerin (özellikle de mükemmel olmayanların) evleri. Bu arada, herhangi bir perde görmeyeceksin, çünkü onlar da yasaklanmış değil. İnsanlar sadece onları satın almak için ekstra para kazanmıyorlar.

15.

Hamhung, 2012 sokakta yiyecek satan kadınlar

Kuzey Kore'de olduğu kadar Asya'nın her yerinde sokak yemekleri bulunan tepsiler var. Ancak menü oldukça zayıf: Kural olarak, insanlar geleneksel kimchi lahana almaya davet ediliyor. Deneyenler, çok lezzetli ve baharatlı olduğunu söylüyor.

14.

2 liderin heykelleri, Pyongyang, 2012

Bu ülkedeki liderlerin 2 fotoğrafı çekim yapıldığı için yasaklanmış olarak da kabul edilebilir yan taraftan, ancak liderlerin sırtlarının fotoğraflarını çekmek yasaktır. Dahası, resim çekerken bir anıtın başını ve bacaklarını "kesmek" ya da duruşlarını tekrarlamak yasaktır. Bu arada, bir gölge onlara düştüğünde liderlerin fotoğraflarını çekmek de yasaktır.

13.

Kırmızı tramvay, Pyongyang, 2012

Bu yasaklanabilir bir resim daha. Sebebi nedir? Bu tramvay hakkında daha yakından bir göz atın: yaşı, paslı tarafları ve kırık camları Kuzey Kore toplu taşımacılığına ilişkin çok şey açıklıyor.

12.

Kaesong'daki eski evler, 2011

Bu sevimli (ilk bakışta) Bu bölgede bazı toplu taşıma araçları bulunmamaktadır: insanlar arabalar ve arabalar kullanırlar. ) evler son derece rahatsız. Bir evin ısıtılması için, insanlar ocakları da kullanan ocakları kullanırlar. Kuzey Kore'de kışlar oldukça şiddetli.

11.

Pyongyang, 2011'de kuyruk varlığı

Toplu taşıma, elektrik kesintilerinin durumu ve yakıt eksikliği göz önüne alındığında, uzun hatlar Kuzey'de normal bir özelliktir Kore. Hükümetin neden bu resimleri beğenmediğini tahmin etmemize gerek yok.

10.

Bir kadın "Fotoğraf yok" diyerek, Hamhung, 2011

Yerel halk turistler zaman sevmiyor Onların fotoğraflarını çekin: yabancıların korkusu çocukluk çağındakiler gibi sıradan bir şey gibi değerlendirilir. Ve hükümet bu fotoğrafı sevmeyebilir, çünkü kadın ve çocuk bitkin ve çok mutsuz görünüyor.

9.

Kuzey Korelilerin giydikleri takım elbiseleri için sentetik bir elyafın üretildiği bir kimyasal fabrika, 2011 [19659042] Kuzey Kore'deki her kimyasal fabrika stratejik bir obje ve dolayısıyla da gizli. Turistler ona bakabilir, ancak içeri girmeleri yasaktır. Fotoğraf çekerken de dikkatli olmalısınız, çünkü daha önce de söylediğimiz gibi, insanlar yabancılarla dikkatli muamele görüyor.

8.

Pyongyang Hastanesi'ndeki turist ziyaretleri için sahte tıbbi test, 2011

Bu fotoğraf çok sayıda sorular. Örneğin, hasta bir gözü bir kaşıkla kapatır, ikincisi de kapatılır. Ve doktor gözlerini nasıl inceler? Turistlere bakan görevliler, bu yanlış yönlendirmeyi fark etmiş olabilirler.

7.

Çocuklar, Pyongyang, 2010 alanlarında kolektif iş yapacaklar

Her vatandaş (yetişkin ya da çocuk) yarar sağlamalı ve ona yardım etmelidir. Büyük Liderler insanların hayatını daha iyi hale getirir. Saha ortak çalışması bir çocuğun yükümlülüğüdür ve çocuklar ücretsiz bir emek kaynağı olarak kullanılırlar. Bu arada, birçok yoksul ülkenin aksine, Kuzey Kore gerçekten iyi bir eğitim sunmaktadır: insanların% 99'u okuma yazabilir.

6.

Askerler çektiği ot, Pyongyang, 2009

Bu sahneler gerçekten Pyongyang için ortak ama tur rehberleri turistlerin fotoğraflarını çekmesine izin vermiyor. Bunun nedeni basit: Batı ülkeleri, bu tür fotoğraflara Kuzey Korelilerin açlık kanıtı gibi davranabilir.

5.

Bölgede çalışan kadın askerler, 2008

Kuzey Kore askeri servisi çoğunlukla ima eder. İşçiler ve köylüler için yardım: Çalışacak çok insan yok çünkü ülkedeki toprak çoğunlukla tarım için uygun değil. Dahası, birisi işçilere bakmalı ve görevlerini iyi yerine getirmeyen işçilerin durumlarını ortaya koymalıdır. Hükümetin resmi versiyonundan dolayı, askerler yalnızca işçilere liderlerin belirlediği hedeflere ulaşmalarını sağlarlar.

4.

Yolda buharlı kamyon, 2011

Yakıt eksikliği nedeniyle birçok otomobil, Pyongyang. Ve bu gaz, yanan odun kömürü ile üretilir. İkinci Dünya Savaşı sırasında Avrupa'da kullanılan bu yakıtın, zaten güvensiz araçlara zarar vermesi şaşırtıcı değildir.

3.

Chilbo deniz alanındaki köy, 2010

Eric'in sözleriyle, Bu çekimi yaptıktan sonra bir rehber kamerasını aldı. Nedeni açıktır: Yoksulluk gözleri yakalar.

2.

Bir turist ziyareti sırasında bilgisayarı kullanan bir Kuzey Koreli kızın portresi, Hamhung, 2011

Bu sahne sıradan biri gibi görünüyor: bir kız bir bilgisayarın önünde oturuyordu. Ancak önemli bir özellik var: bilgisayar kapalı. Zaten Kuzey Kore'yi ziyaret edenler için oldukça yaygın bir durum. Elektrik kesintileri, olağan bir olay. Çünkü ülkede sadece birkaç elektrik santrali var.

1.

2008'de kıyı boyunca dikenli tel

Resmi sürüme göre, bu çitin asıl amacı Kuzey Kore'yi tehlikeden korumak için. Ancak kaçmayı deneyen insanlar, Kuzey Kore'yi terk etmek için her fırsatı kullandıklarından insanları ülkenin içinde tutmanıza yardımcı olacak bir araç olabilir.

Hiç Kuzey Kore'ye girdiniz mi? Izleniminiz neydi? Yorumları bizimle paylaşın

YORUM GÖNDER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin