Kudüs Müslümanlarındır!

0
1092

ABD Başkanı Trump’a, Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıması sonrasında ülkemizde ve dünyada birçok devlet tarafından tepki yağıyor. Bu tepkiler karşılık bulana kadar bizler de durmayacağız. Kudüs kutsal mekanlarımızdan biridir, kırmızı çizgimizdir.

Kudüs Müslümanların ‘onur’ davasıdır… Sadece bir milletin değil, tüm ümmetin meselesidir.

Kudüs Mekkedir Medinedir, seven Kudüsü sevsin. Ya Rabbî! Miraca şahitlik ettirdiğin Kudüs’ün, özgürlüğüne de bizleri şahit kıl.

Peygamberimizin göğe yükseldigi yerden, bizler yerin dibine giriyoruz. Sen yardım et Allah’ım.

Kudüs Müslümanların iffeti ve kırmızı çizgisidir. Kudüs işgalden arınıncaya kadar her Müslümanın yüreğine dert olmak zorundadır.

Kudüs, ilk kıblemiz. Miracın mekanı, Efendimizin mihmandarı. Selâhaddin Eyyûbî’nin emaneti, Sultan Abdülhamid’in davası, milyarlarca müslümanın sevdası. Aziz Kudüs. Bugün mahzun… Ama üzülme Kudüs. Sen hep İslam’ın olacak, kafire yar olmayacaksın!

Dün Bedir ve Uhut’tu; bugünse Cennet’in Bedeli Kudüs’tür.

Mescid-i Aksa’nın duvarlarında yazılan muhteşem bir slogan: “Komutanı Muhammed olan bir Ümmet,boyun eğmez”

Müslümanların tek umudu olan bir millet olarak asla sessiz kalmayacağız… Kudüs İslam’ın sembolüdür…

Kudüs, bir gece kendisini ziyaret eden şanlı Peygamber(sav)’i “başım üstüne” diyerek göklere yükseltti. Bu yüzden Kudüs’ün başımız üstünde yeri var. Baş eğersek Kudüs düşer!

Mescidi Aksa duvarlarında bir yazı: Komutanı Muhammed olan bir ümmet boyun eğmez..

Mekke ve Medine neyse Kudüs de odur. Ümmetin harim-i ismetine haydut eli uzanmasın diye seslerimizi birleştirelim.

Kudüs için daha çok çalışmalıyız. Daha samimi çalışmalıyız. Daha yürekten çalışmalıyız. Daha içten dua ile, daha güçlü inanarak…

Kudüs coğrafi bir mesele değil, iman meselesidir…

Bugün zor görünsede Ey zorları kolay eden Rabbim İslam’ın ruhuyla mü’minleri şahlandıran Dua iletüm kapıları açan Rabbim Bin niyaz bin dua ile Sana yalvarıyoruz Kudüs’ü Müslümanlara Bahar İsrail’e cehennem eyle!

Kudüs ümmetindir! Hz.Ömer’in emanetidir, Selahaddin Eyyübi’nin rüyasıdır, Kanüni Sultan Süleyman’ın mirasıdır, Abdulhamid Han’ın davasıdır. Hâl böyle iken nasıl vazgeçeceğimiz zannedilir?

“İyi bilin ki Allah’ın laneti zalimlerin üzerindedir.” •Hud Suresi-11-18

KUDÜS NEREDE?

Kudüs konum itibariyle nerede? sorusunun yanıtı: Kudüs konumu itibariyle İsrail ve Filistin’in orta noktasında yer almaktadır. Bu nedenle her iki ülke için de büyük öneme sahip olmaktadır. Kudüs’ün diğer ismi, İsrailliler tarafından Jarusalem olarak bilinmektedir.

KUDÜS’ÜN ÖNEMİ NEDİR?

Kudüs, üç semavi din için kutsaldır. Müslümanlar için Kudüs üçüncü en kutsal şehirdir. İslamiyet’te Kudüs, Milattan sonra 610 yılında ilk Kıble olmuştur ve Kur’ana göre Hz. Muhammed (s.a.v.), 10 yıl sonra Miraç’a bu şehirden çıkmıştır.

YORUM GÖNDER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin