İşte size, görgü kurallarını aksettirmek için lokantalarda yemek yemeniz gerekenler.

0
597

İşte Cafe'de Mükemmel Manners'ınızı Göstermek İçin Nasıl Yiyorsunuz

Bugün yabancı mutfaklardan yemekler sizi şaşırtmamaktadır. Japonca, İtalyanca, Gürcüce – şehrin herhangi bir yerinde tanıyorsunuz. Bununla birlikte, dikkatlerinizin kendinizi ve diğer yemek yiyenleri lekelememek için çekilmesi durumunda, o zaman yiyeceklerden herhangi bir memnuniyet duymazsınız.

Bright Side size "

Soya sosu

Şişeyi soya sosu ile doldurmayınız. Japonlar, az miktarda dökme yapmayı ve ardından gerekirse kaseyi tekrar doldurmayı önerirler.

Zencefil

Bazı insanlar zencefil parçalarını suşi üzerine koymaktan hoşlanırlar. Aslında, yemeklerden yemek molalarına zencefini yedirmesi gerekir. Ağız boşluğunu tazelemek ve bir önceki tabakın tadını arttırmak için yardımcı olur.

Wasabi

Baharatlı yiyecekler için fanlar, rulolarına büyük miktarda wasabi ekleme eğiliminde. Ama bu durumda, Asya mutfağının narin tadı kaybolur. Soya sosunuza fıstık ebatlı bir wasabi karıştırın. Ya da suşi üzerine ince bir tabaka uygulayın.

Sashimi

Bir parça sashimi çikolata ile birlikte alın (Japon yemekleri, çatal ile değil, çubuklarla veya elle yenilmelidir). Balık kenarları soya sosuna daldırılmalıdır; Bütün parçayı ona batırmayın. Ve balıkları ısırmayın – bir kerede bir parça halinde yenilmelidir.

Suşi

Sopalarınızı kullanarak, suşi yan yatırın. Suşisını çip çubuklarınızla alın, böylece parçaları bir tarafta balık, diğeri pirinçli kısımla kavrayacaklardır. Sosunuzun yalnızca balık üzerine geçmesi için suşinizi soya sosuna batırın. Japonlara göre, bu çanağın gerçek tadını sadece bu yöntemi kullanarak elde edebileceksiniz.

Rulolar

Ya bir çatalla ya da çubuklarıyla ya da çipsinizle alın. Rulonun kenarı soya sosuna daldırılmalıdır.

Makarna

Çatalta birkaç makarna ipini bükün (en fazla 3 ya da uzun "kuyruk" takılın) ağzınızın).

Adjarian chachapuri

Herkes, Gürcü mutfağının bu yemeğini nasıl yiyebileceğini bilir, yüzü ve elini pislik eggesiyle kirletmeden yapabilir. Dolgu. Teknenin kenarından küçük parçalar çıkarın ve doldurmaya sokun.

Burger

Çoğu zaman, burgerin içerileri düşer ve etrafınızdaki ellerinizi, kıyafetlerinizi ve etrafınızdaki herşeyi kirli hale getirirsiniz. Bu durumdan kaçınmak için bir burgerin küçük parçalara bölünmesiyle görünümün bozulmasına gerek yoktur. Elinizi bir buçukta tutmak daha kolaydır, çünkü 2 yarım olarak kesebilirsiniz. Şimdi değerli dolgu düşmeyecek.

Sergey Raskovalov'un resmini için BrightSide.me

YORUM GÖNDER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin