İstanbul Şehrine Yakın ve Hafta Sonu Gidilebilecek Tatil Yerleri

0
678

Sıcak havalar ve İstanbul’un kalabalığı ile birlikte çalışan insanlar, hafta sonu kaçamak yapmak için tatil yeri arıyorlar. İstanbul şehrine yakın tatil yapabilinecek nereler var sorusunun cevabı bu yazımızda.

Aslında bu konuda da şanslı sayılabiliriz. Çünkü, hem İstanbul şehrine yakın olan hem de oldukça güzel olan bu yerler hafta sonu kaçamakları için çok uygundur.İstanbul’da yaşayan ve işinden dolayı fırsat bulamayan insanlar için işte 6 güzel hafta sonu tatil yeri:

#1 Gökçetepe

istanbul tatil gökçetepe

Plajı ve kamping olanakları sayesinde oldukça tercih edilmekte olan Edirne’nin Keşan ilçesine bağlı olan Gökçetepe köyü ile sahili, saklı cennet ya da kayıp cennet olarak adlandırılmaktadır. Gökçetepe, orman yolları ile köylerin arasından geçilmesinin ardından bir anda deniz ile karşılaşılan ufak bir köy olmasının yanı sıra oldukça güzel de bir sahile sahiptir.


#2 Kocaeli

kocaeli tatil

İstanbul’dan yaklaşık olarak iki saat süren bir araba yolculuğunun ardından kendinizi Karadeniz sahillerine atabilmenizi mümkün kılan Kocaeli’nin Kefken ve Kerpe sahilleri ise sahillerinin yanı sıra doğal güzelliği ile de İstanbullular için alternatif hafta sonu kaçış rotasıdır.


#3 Adapazarı

adapazarı

Adapazarı, hafta sonu tatili için her ne kadar akla gelen ilk yer olmasa da, sahip olduğu Poyrazlar Gölü, Memduhiye Köyü, Karasu ve Acarlar Longozu gibi oldukça doğa harikası olan birçok yere sahiptir. İstanbul’dan Adapazarı’na yalnızca iki saat kadar sürecek bir araç yolculuğu sayesinde ulaşmak mümkündür.


#4 Yalova

yalova tatil

Yalova’da bulunan termal oteller ve İstanbul’a olan yakınlığı sayesinde İstanbullular tarafından sıkça tercih edilen bir hafta sonu tatil adresidir. Ayrıca Yalova’da bulunan Çifte Şelale, Dipsiz Göl ve Erikli Yaylası gibi görülmesi gereken yerler de bulunmaktadır.


#5 Güneyli

güneyli

Çanakkale’nin Gelibolu ilçesine bağlı olan Güneyli Köyü, hafta sonunu Saros Körfezinin berrak sularında serinleyerek geçirmek isteyenler için ideal bir yer. İstanbul ‘dan yapacağınız ortalama üç buçuk, dört saatlik bir yolculuk sayesinde mümkündür. Güneyli, özellikle de çocuklu aileler için hafta sonu tatili adına oldukça iyi bir alternatiftir.


#6 Trilye

trilye

İstanbul ‘dan yalnızca iki saatlik bir araç yolculuğu ile ulaşabileceğiniz bir yer. Trilye, Rumlar’dan kalma bir balıkçı kasabasıdır ve sadece yarım günde rahatlıkla gezilebilecek ve bol bol fotoğraf çekilebilecek bir yerdir.

The post İstanbul Şehrine Yakın ve Hafta Sonu Gidilebilecek Tatil Yerleri appeared first on Yook Artık.

YORUM GÖNDER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin