İnternette Herkes Pankekten Hamburgere Geçen IHOP Şirketini Trollüyor

0
537

Uluslararası Krep Evi (IHOP) kendini IHOb olarak yeniden ilan etti ve bu küçük gibi görünen büyük değişikliği herkes fark etti. Şirket, büyük duyurusunda; krep, krep, krepten; hamburger, hamburger, hamburgere dönüşüyoruz gibi bir tanıtım yaptı. Müşterilerin kafası biraz karışmış olsa da, bu şirketin rakipleri internetten hemen trollemeye başladılar ve çok geçmeden bu bir sosyal medya saldırısına dönüştü.

Tabi bu isim değişikliğinin kalıcı olmadığını unutmamalı. Aynı gün, p harfinin “b” ye dönüşmesindeki anlam ortaya çıktı, IHOb bu isim değişikliğinin “kısa bir süreliğine” olduğunu açıkladı. Bu sadece restoranın menüye eklediği yedi yeni hamburgeri tanıtmak için bir pazarlama stratejisinin parçası. Ancak Wendy’in, Burger King’in ve diğer devasa işletmelerin hiçbiri bu değişikliği affetmedi, hemen dalgaya aldı. IHOb restoranıyla fena dalga geçerken, rastgele internet kullanıcıları da bu tatlı dalgaya katkıda bulundu. İşte olup bitenler:

1- Yıllar yılı pankek satan restoran, twitter hesabından önden duyuru yaptı ve adımızı değiştiriyoruz dediler. Aslında sondaki p harfini b ile değiştiriyorlardı ama bu bile çok büyük bir değişiklik.

2- Tabi önden meraklandırmalar, acabalar yapıldı sürekli. B ne olaki dendi.. Gelin görün ki ankette cevap yer almıyordu 🙂

Derken gün geldi, 11 Haziran’da, yani dün, o merakla beklenen b harfinin ne olduğu açıklandı. Burger! Bizim deyişimizle hamburger..

 

3- Tabi internet trollemeleri hemen devreye girdi. Aşağıdaki arkadaş, dünyanın en büyük 3. büyük fast food zinciri olan Wendys’e tweet attı, şimdi siz bunların hamburger satmasına izin mi vereceksiniz yani dedi

4- Tabi onlar da durur mu, yapıştırmışlar cevabı. Pankekin yapıldığı yerden çıkan hamburgerlerden sıkıntı çıkmaz bize dediler

5- Üstüne üstlük bu değişikliği çocukluğumuzda kendimize koyduğumuz kahraman isimlerine de benzettiler.

6- Tabi bu sonuncusu ağır olunca ihop, yani ihob, kardeş biz kimsenin köftesini almaya gelmedik, paylaşmaya geldik diye gururlu bir tweet attı.

7- Öyle olunca da wendys eyvallahı çekti, hoşgeldin komşi yaptı.

8- Ama yüklenen sadece wendys değil. Koskoca Burger King’in bugünkü facebook profil resmi bu şekilde değiştirildi. Pankek kralı :))

9- Hatta kapak fotosu da pankek oldu

10- Millet zarflamaya devam etti. Burger’dan mangal isteyenler oldu

11- Maalesef eski burgera ulaşılamıyor cevabı geldi.

12- Derken Netflix bile olaya dahil oldu

13- White Castle adını Pancake Castle

14- Her ne kadar pankek sevsek de adımızı değiştiremeyiz kusura bakmayın diyenler oldu..

15- Bilge sözlerle laf çakanlar..

16- Bu ismin hafızalara kazınması için 100 yıl uğraştık biz böyle iyiyiz sağolun diyenler..

17- Biz de değiştirdik bir şeyler ama ne anlama geldi bu son hali ne siz sorun ne biz söyleyelim diyenler

18- Fıkra bile yazdılar be

19-

20-

21-

Ama gelin görün ki neymiş, bu sadece bir reklam çalışmasıymış başta da belirttiğimiz gibi. Hakkını vermek lazım iyi reklam olmuş.

YORUM GÖNDER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin