Her gün balık yağı almayı başlatırsanız, vücudunuza neler gelecek 10 Şey

0
459

Her geçen gün Balık Yağı Almaya Başlarsanız Vücudunuzda Meydana Gelen 10 Şey

Bugün piyasada sunulan binlerce gıda takviyesi, size uzun ve sağlıklı bir yaşam vaadinde bulunur; ancak bunların sadece birçoğu aslında çalışır.

] at Bright Side etkinliği bilimsel olarak kanıtlanmış olan balık yağı ile ilgili tüm faydaları paylaşmaya hazırız. Her gün balık yağı kullanmaya başlıyorsanız, o olacaktır:

1. Kalp sağlığınızı geliştirin

Balık yağı içindeki omega-3 yağ asitleri mükemmel kalp koruyucularıdır. Düzensiz kalp atışlarının bastırılması için yararlıdırlar ve trigliserid seviyelerini düşürebilirler, dolayısıyla kalp krizi ve inme riskini azaltırlar.

2. Hafızanızı arttırın

En uygun beyin fonksiyonu için balık yağı gereklidir, çünkü omega-3 yağ asitleri membranlar ve hücre yapıları için temel yapı taşlarıdır. Sinir hücrelerimiz, bu asitlerin en iyi şekilde yerine getirilmesine ihtiyaç duyar. Araştırmalar, balık yaginin gerçekten hafizayı artırabileceğini göstermiş ancak bu etki yaşla birlikte azalmaktadır.

3. Kilonuzu azaltın

Tabii ki, egzersiz yapmadan ve sağlıklı beslenmeden kilo vermek imkansızdır, ancak diyetinize balık yağı eklenmesi işlemi hızlandırmanıza yardımcı olabilir. Balık yağı kullanmak iştahınızı azaltır, egzersiz programınızı daha etkili hale getirir ve vücut yağını en aza indirir.

4. Rahatlığınızı aydınlatın

Serotonin, ruh hali ve bilinci düzenlemeye yardımcı olan önemli bir beyin kimyasal maddesidir. Düzenli olarak balık yağı alımı, beyin iltihabını azaltarak ve salınmasını kolaylaştırarak serotoninin daha iyi çalışmasına yardımcı olur. Dolayısıyla ruh halinizi ve sosyal davranışlarınızı geliştirmeye, karar verme sürecinizi hızlandırmaya ve genel olarak daha mutlu olmanıza yardımcı olacaktır.

5. Hava kirliliğinin etkisini azaltın

Hava kirliliği tüm organları ve sistemleri etkiliyor Vücudun Neyse ki, balık yağı gibi takviyeleri, kirlilikten kaynaklanan hasarı% 30-50'ye kadar azaltmaya yardımcı olabilir. Son araştırmalara göre, omega-3 yağ asitleri hava kirliliğinden kaynaklanan iltihaplanmayı ve oksidatif stresi önleyebilir ve tedavi edebilir.

6. Vizyonunuzu koruyun

Düzenli balık yağı tüketimi kuru göz sendromunu sınırlayabilir ve AMD'nin erken gelişimini önleyebilir. Son yıllardaki araştırmalar omega-3 yağ asitlerinin sağlıklı bir göz rutubetini korumasına ve gözyaşı üretimini desteklediğine işaret etti.

7. Cildinizin güzelliğine katkıda bulunun

Omega-3 yağ asitleri, hücre membranlarını onarma kabiliyeti sayesinde hasar görmüş cilt hücrelerini tamir eder. Güçlü anti-inflamatuar etki, kızarıklık ve tahrişi azaltmaya yardımcı olur ve cildinizin güzelliğine büyük ölçüde katkıda bulunur.

8. Depresyon tedavisinde yardım

Araştırmaya göre, omega-3 yağ asidi takviyeleri majör depresyon tedavisinde faydalı olabilir. Bilim adamları, kesin mekanizma hakkında halen emin değiller ancak artan omega-3'ün serotonin seviyeleri üzerinde doğrudan etkisi olduğunu eminiz. Balık tüketim oranlarının yüksek olduğu ülkelerde depresyon düzeylerinin daha düşük olduğu kanıtlanmıştır.

9. Bağışıklık sisteminizi güçlendirin

Omega-3 bakımından zengin bir diyet, vücuttaki B hücrelerinin aktivasyonunu ve sayısını büyük ölçüde artırabilir ve bu nedenle hastalıkla mücadele etme kabiliyetini artırabilir. Balık yağı, kan kimyasını iyileştirerek ve inflamasyonu azaltarak bağışıklık sisteminize yardımcı olabilir.

10. Hamilelik sırasında vücudunuzu destekleyin

Omega-3 yağ asitleri, fetal beynin, gözlerin ve sinir sisteminin temel yapı taşlarıdır. Anneler için omega-3, bağışıklık sistemini, postpartum ruh halini ve genel iyiliği desteklemek için çok önemlidir.

Uyarı

Önce doktorunuza danışmadan balık yağı takviyeleri almamanız gerektiğini unutmayın.

Önizleme fotoğrafı credit depositphotos

YORUM GÖNDER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin