Halka Açık Tuvalet ile Alakalı 7 Enteresan Bilgi

0
507

İnsanlar yolda, AVM’de, feribotta ve benzeri yerlerde, haliyle sıkışıp tuvalet ihtiyacı hissediyor. Hal böyle olunca da çeşit çeşit insanla karşılaşılıyor.

Bu bilgiler hepimiz için fazlasıyla gerekli gerçekten rahatsız edici olabiliyor vatandaşların tuvalet kullanım şekli. Halka açık tuvaletlerde olmazsa olmaz, sakinleri için tuvaletlerde hijyeni nasıl sağlarız onu görelim!

#1

tuvaletler halka açık

Halka açık tuvaletlerden birini kullanacaksanız eğer yanınızda daima bir paket ıslak mendil bulundurmalısınız. Bu ıslak mendiller de az dahi olsa bir miktar alkol bulunduğu için hijyen anlamında işinizi görebilecektir. Bu sebeple mikropları anında yok ederek size hijyenli bir ortam sunabilecektr. Ayrıca tuvalette bulunan kapı kolu gibi yerleri de bu ıslak mendiller ile silmelisiniz. Eğer ıslak mendiliniz yoksa selpak mendilde işinizi görecektir.


#2

tuvalet kabin

Halka açık tuvaletler de karşınıza çıkacak olan ilk kabin en temizidir ve bu sebeple o kabini seçmelisiniz. Çoğu insan kapıya yakın olması nedeniyle o kabini kullanmadığından dolayı en temizi odur. Yine de kontrol etmenizde fayda var.


#3

tuvalet zemini
Kişisel herhangi bir eşyanızı asla tuvalet zeminine koymamalısınız. Halka açık tuvaletlerin zemininde çok fazla mikrop bulunmaktadır. Bu yüzden asla kişisel bir eşyanızı zemine koymayınız. Bunu yapmak zorunda kaldıysanız eğer eşyanızı silmelisiniz.


#4

ıslak mendil
Halka açık tuvaletlerde kapı kolu gibi elinizin değebileceği yerleri peçete ile de silerek temizleyebilirsiniz ancak ıslak mendil daha hijyenik olacaktır. Islak mendil yanınızda bulundurmayı unutmayın eğer yoksa umumi tuvaletlerin havluluğu işinizi görecektir.


#5

oturma yeri

Halka açık tuvaletler de gün boyunca yüzlerce kişinin oturduğu bir yere oturduğu bir yere oturmak istemeyeceğinizden dolayı peçeteler ile klozet üzerine kendiniz için bir katman hazırlamalısınız. Umimi tuvaletlerde kabinlerin içinde genelde mevcut oluyor ama siz işinizi yine de şansa bırakmayın peçete taşıyın.


#6

eller kurulanmalı
Halka açık tuvaletleri kullanmanızın ardından yıkadığınız ellerinizi mutlaka kurulamalısınız. Çünkü, kurulamadan bıraktığınız ellerinizde bakteri oluşabileceğinden dolayı ellerinizi yıkamanızın ardından mutlaka kurulamalısınız. Halka açık tuvaletlerde bunun için otomatik havluluklar var bunları kullanabilirsiniz.


#7

dokunma
Halka açık tuvaletlerde herkesin dokunduğu yeri mutlaka temizleyiniz temizlemeden önce ise dokunmayınız. Ayrıca klozet düğmesini temizlemeden önce kesinlikle dokunmamalısınız. klozet düğmelerine gün içinde dokunan çok insan olacaktır. Mikrop olma olasığı bu yüzden yüksektir.

The post Halka Açık Tuvalet ile Alakalı 7 Enteresan Bilgi appeared first on Yook Artık.

YORUM GÖNDER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin