Halit Yerebakan Kimdir? Detaylı ve Güncel Bilgi Kaynağı

0
581

Halit Yerebakan Biyografi


Halit Yerebakan kimdir, 08.08.1982 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. bir süre Erenköy İlkokulu’nda okuduktan sonra New York’un Manlius Eagle Hill okulunda orta öğretimine kadar okuyarak tekrar Lise eğitimi için İstanbul’a geri döndü.

Kasımoğlu kolejinde Lise eğitimini tamamlayan Halit Yerebakan, İstanbul Bilim Üniversitesi’nde Tıp fakültesini kazanarak eğitimine devam etti. Tıp fakültesini başarı bursu ile tamamlayaran Halit Yerebakan zorunlu hizmetini tamamlamak için Erzincan’a geçti.

Ayrıca tıp uzmanlık sınavını kazanarak Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi hastanesinin Kalp ve Damar Cerrahisi alanında ihtisas eğitimi aldı.

  • 2001/2003 – Şişli Florence Nightingale Hastanesi / Kalp Cerrahisi (Stajyer)
  • 2003 – New York Presbyterian Hastanesi (Araştırma Asistanı)
  • 2004 – OLV Ziekenhuis Aalst / Kalp Cerrahisi (Stajyer Cerrah)
  • 2006 – Cenevre Üniversitesi / Kalp ve Damar Cerrahisi (Asistan)
  • 2006 – New York Presbyterian / Kalp ve Damar Cerrahisi (Araştırma Görevlisi)
  • 2008/2010 – Yeditepe Üniversitesi / Kalp Yetersizliği Cerrahisi (Asistan)
  • 2011/2012 – Columbia Universitesi College of Physicians and Surgeons Tıp Fakültesi (Kalp Nakli Araştırma ve Koordinasyon)

Şuan Yeditepe Üniversitesi’nde Baş Hekim Yardımcısı olan Halit Yerebakan daha önceden TRT 1’de yayınlanan “İyi Fikir” programında sunuculuk yapmış olup 2017 yılında yine TRT 1’de yayınlanan “Halit Yerebakan’la Doktor Geldi” programını sunmaktadır

Columbia Universitesi College of Physicians and Surgeons Tıp Fakültesinden sonra uzman olarak yeni başlamış olmasına rağmen ve 41 literatür çalışması bulunmaktadır.

Kalp cerrahisi alanında en önemli derneklerden olan ve sadece dünyada 25 kalp cerrahının katıldığı American Association of Thoracic Surgeons’a 2013 yılında aday gösterilmiştir. Ayrıca 7 deneysel proje yürütmekte olup Bu projelerden iki tanesi American Heart Association, bir tanesi American Association of Thoracic Surgeons ve kalan dört çalışması ise IIG ödülleri desteğinde yürütmektedir.

YORUM GÖNDER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin