Guy Liberya'dan bir İnternet Crook ile Tanıştı ve Hayatını Tamamen Değiştirdi

0
1162

Guy, Liberya'dan bir İnternet Crook'la tanıştı ve Hayatını Tamamen Değiştirdi

İnternetin sağladığı tüm imkanlar gibi, tüm yönleri iyi değil. İnternette birçok dolandırıcı var ve paramızı almaya çalışmak için birçok sinsi yöntem kullanıyorlar. Ama lakabı Hoş Green olan ve Liberya'dan bir isim olan ve Joel'i basit bir sahtekarlık girişimi olarak başlatan Amerikalı bir adam hakkındaki bu hikaye, beklenmedik bir şeye dönüştü.

Parlak Taraf karar veren bir erkeği anlatıyor.

Pleasant Green'in kanalı kanalında şöyle yazıyor: "Birkaç ay önce , Joel adında bir Liberya adamından bir mesaj aldım. Yardımına ihtiyacı olduğunu söyledi ve ona pahalı aygıtlar göndermemi istediğini söyledi, onları Liberya'ya satacağını ve geliri benimle paylaşacağına söz verdi. o bir internet crookuydu ama benimle oynamayı ve bunun beni nereden bulacağını bulmaya karar verdim, çünkü bana daha fazla zaman harcayabileceğinden, daha az insan onu aldatabilecekti.

“Ona, bana sorduğu şeyi göndermediğimi ve ona ilgi duyabilecek bir iş teklifim olduğunu söylediğimi yazdım. Ona bir fotoğrafçı olduğumu söyledim ve ona yaşadığı ve bana gönderdiği yerin fotoğraflarını çektiyse, sevdiklerime para ödediğime söz verdim. Onayladı ve ertesi sabah bana fotoğrafları gönderdi. Korkunçlardı. Muhtemelen, çok eski bir telefon kullanarak onları aldı. ”

“ Adamın gerçekten denemeye karar vermesine şaşırdım. Bana Tanrı'nın yardımını beklediğini ve bana yardım edebileceğime inandığını yazdı. Sonra bu aldatmaca olup olmadığını anlamak için birisine para yatırmaya karar verdim ya da gerçekten de hayatını iyileştirmeye çalışıyorsa. Ona 40 dolarlık bir kamera gönderdim ve daha fazla fotoğraf çekmesini istedim. Fotoğraflar daha iyiydi ama yine de çok kötüydü. ”

“ Ona fotoğraflarından para almak istediyse, kamerayı tutmayı öğrenmesi gerektiğini ona yazmıştım. ve yeterli ışık olduğunda fotoğraf çekmeye devam edin. Ve o yaptı! Bazı resimler inanılmaz derecede güzeldi ve Liberya'daki hayatın ne kadar zor ve güzel olduğunu gösterdiler! ”

“ Joel’in işi için nasıl ödeme yapacağımı düşündüm. Bu yüzden fotoğraflarının en iyilerini kullanan bir fotoğraf albümü yaptım ve para toplama kampanyası kurdum. İnsanların tepki verdiği şekilde şok olmuştum. Dünyanın her yerinden insanlar Joel'e yardım etmeye hevesliydi ve kitabını satın aldılar. 40 ülkede 1000 kopya sattık. ”

“ Joel'e geliri ikiye böleceğimize söz verdim ve yarim yardım için kullanılacaktır: Parayı Liberya'daki fakir insanlar. Ayrıca, ülkesinden insanlara nasıl yardım edebileceğimi sordum. Bana ebeveynleri aşırı derecede fakir olan ihtiyaç sahibi çocukları anlattı. Onlara kendim için neler yapabileceğimi sordum ve çocukların sırt çantaları ve sandalyeler gibi okullara ihtiyacı olduğunu söyledi. 100 çocuk için bu şeyler 500 dolara mal olacaktı. Sonunda Joel'in ne tür bir insan olduğunu anlayabileceğimi düşündüm. Parayı kendi başına mı yoksa çocuklara mı harcayacak? Hala parasını aldım ve sonra ne olacağını öğrenmeye karar verdim, ben de ona yolladım. ”

“ Joel'in onu aldığını öğrendiğimde mutlu oldum. para. Ve sonra olanlara bir mucize denilebilir. Joel bir dükkana gitti ve çocuklar için defter, sırt çantası ve kırtasiye satın aldı. Her şeyi taşımak için taksi çağırdı. Joel'e onunla bir fotoğraf çekmesini sadece ne yaptığını kanıtlamak için değil, aynı zamanda başkalarına da az da olsa çaba gösterebildiğini göstermesini istedim. ”

The American Adam, sadece Joel'i görmek için değil, aynı zamanda farklı şirketlerin yöneticileriyle tanışmak, onlarla deneyimi paylaşmak ve yatırım yapacak şirketleri bulmak için Liberya'ya gitmeye karar verdi. Pleasant Green, Liberya'ya bir yolculuk için para biriktirmeye başladı ama daha sonra sponsor parayı verdi, böylece tüm paralar Liberya çocuklarına verilecek.

Şubat sonunda, Hoş Green, bir zamanlar onu aldatmak isteyen adamla tanıştı. Amerikalı adam, “İnsanlara bir şans verildiğinde, beklemeyeceğiniz şekilde hareket edebilirler” dedi.

Bu hikayeyi beğendiniz mi? Bize arkadaşlarınız ve başkalarına yardım eden ve karşılığında hiçbir şey beklemeyen diğer kişileri anlatın.

Ön izleme fotoğraf kredisi Hoş Yeşil / Youtube

YORUM GÖNDER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin