Dünyanın En Pahalı 10 Evi

0
385

10. Uptown Court

139 Milyon Dolar

İngiltere’de bulunan bu evde, 103 oda, 5 yüzme havuzu, 2 penthouse daire, 1 helikopter pisti, 50 kişilik sinema salonu, tenis kortları, 8 genişletilmiş limuzin barındıracak büyük mermer bir garaja sahip. 58 dönümlük bir araziye sahip olan bu mülkün, şarap mahzeni ve panik odası da bulunuyor.

9. The Manor

150 Milyon Dolar

Los Angeles – Kaliforniya’da bulunan bu evde, 123 yatak odası, tenis kortları, yüzme havuzları, sinema salonu, güzellik salonu mevcut. Bu ev efsanevi televizyon yapımcısı Aaron Spelling ve ünlü iş kralı kızı Bernie Ecclestone için inşa edildi. 100 araç kapasiteli otoparka ve 16 araç kapasiteli sundurmaya da sahip.

8. Pinnacle

155 Milyon Dolar

Resimde küçük bir yer gibi görünebilir ama buranın değeri o kadar da küçük değil. Montana’da bulunan bu mülkün her banyosunda şömine bulunuyor. Kapalı ve açık havuzlara, sahip olan evden kayak için çok ayrılmanıza da gerek yok. Size özel bir yoldan doğruya kayağa gidebiliyorsunuz. Pioneer dağının muhteşem manzarasına sahip olan bu evde, dünyanın en pahalı evlerinden birisi.

7. Franchuk Villa

161 Milyon Dolar

Londra’nın zaten pahalı bir yer olduğu biliniyor. Bu aşırı mülk ev haline dönüşmeden önce, kızların hazırlık okulu olarak kullanıyordu. 10 odalı Viktoryan tarzı gayrimenkul, 5 katlı bir ev. 1 panik odasına, sinema salonuna, spor salonuna, kapalı yüzme havuzuna sahip. Evin değerinin yarısı kadarda, içinde bulunan antikalar ve sanat eserleri ile de popüler.

6. The Hearst Mansion

165 Milyon Dolar

Kaliforniya’da bulunan bu ev aynı zamanda çok da havalı, çünkü bir diskoya sahip. 29 yatak odasına, 3 yüzme havuzuna, bir sinema salonuna ve mükemmel bir peyzaja sahip. Bu evi Godfather filminden tanıyor olabilirsiniz. Ayrıca John F. Kennedy’nin de yıllar önce burada balayı yaptığı biliniyor. Burada birçok ünlü kısa bir süre kalmak için yüzlerce dolar ödemek zorunda.

5. Fairfield Pond

220 Milyon Dolar

New York – Hamptons’da bulunan bu mülk, 63 dönümlük bir arazide ve ‘junk bond’ olarak adlandırılan iş adamı Ira Leon Rennet’e ait. 150 bin dolarlık küvete, bowling salonuna, basketbol sahasına, 39 banyoya ve 29 yatak odasına sahip.

4. Penthouse D, One Hyde Park

225 Milyon Dolar

Gayrimenkul alırken, güvenliğe önem veriyorsanız, burası tam size göre. Ama bunun için 225 milyon dolarınız olmalı. Pencereleri kurşun geçirmek camdan olan bu mülkün panik odası ve göz tarayıcıları bulunuyor. Penthouse başkentin en değerli mülklerinden birisi. İki katlı 6 yatak odalı olan evlerinde bulunduğu Penthouse’da, şarap tatma odaları ve squash oyun alanı da bulunuyor.

3. Villa Leopolda

750 Milyon Dolar

Burasının tam olarak bilinmese de French Rivierası’na bakan muhteşem manzaralı 20 dönümlük bir arazi olduğu biliniyor. Brooklyn Nets’in sahibi Mikhail Prokhorov bu mülkün şimdiki sahibi. 50 uzman bahçıvanın bulunduğu bahçelere sahip. Büyük – küçük yüzme havuzlarına, 11 yatak odasına, 14 banyoya, spor kortlarına, bowling salonuna sahip.

2. Beyaz Saray

Yaklaşık 321 Milyon Dolar

Amerikan Başkanı Obama’nın ikamet ettiği bu evde 16 yatak odası ve 35 banyo bulunuyor. Bilindiği gibi Beyaz Saray, Amerika Birleşik Devletleri başkanlarının Washington’da ikamet ettikleri resmi yer. 1792 tarihinde yapımına başlanan bu ev, 1800 yılında bitirildi. Amerika’nın ilk başkanı olan George Washington, başkentin yerinin belli olması adına bir plan çizdirdi ama bu plan gerçekleştirilemeden 1799 yılında öldü. Ölümünden tam 1 yıl sonra burası kullanıma açılabildi ve tüm duvarlar beyaza boyandı.Beyaz Saray hakkında ilginç bilgiler arıyorsanız, 1877 yılında ilk banyonun ilave edildiği işinize yarayabilir. 1814 yılında İngiliz kuvvetleri tarafından Washington’da bulunan bütün amme binaları yakıldı ve bunların için Beyaz Saray’da vardı. James Hoban tarafından ise 1817 yılında Beyaz Saray yeniden inşa edildi.

1. Antilia

1 Milyar Dolar

Forbes’e göre ve aslında tüm dünyaya göre en pahalı ev Mumbai – Antilia’da bulunan Mukesh Ambani’nin evi. Asya’nın en zengin ve dünyanın da en zengin 19. ismi olan Mukesh Ambani, bu ev için servetinin %5’ini kullandı. 27 katlı olan bu ev, Richter ölçeğine göre 8 şiddetindeki sarsıntılara dayanıklı olarak inşa edildi.

kaynak: www.paratic.com

YORUM GÖNDER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin