Dünyanın en acayip 10 adeti

0
501

Tayland

Taylan Kraliyet ailesi, eski dönemlerden gelen ve sadece kendilerine mensup bir dil konuşuyor. Nedeni ise konuştukları şeylerin başkaları tarafından anlaşılmaması.

Hindistan

Hindista’da yemeğe gelen misafir yemek sonrası geğirmez ise yemeği beğenmemiş olarak algılanıyor. Bu onlarda saygısızlık olarak düşünülüyor.

Tibet

Tibet’de konuklar uğurlanırken onlara dil çıkartılıyor. Dil çıkartılmazsa eğer bu karşı taraf için saygısızlık olarak görülüyor.

İskoçya

İskoçya’da, gelinler düğün günü öncesi yumurtave çamur ile kirletilip sonra da tüm şehirde dolaştırılır.

Türkiye

Aman nazar değmesin diyip tahtaya vurmak.

Türkiye

İnsana musallat olan kötü ruhların olumsuz etkisini ortadan kaldırmak için batıl inanış olan eski çağdan gelen kurşun dökme.

Afrika

Afrika’da yaşayan bir topluluk olan Fulalar’ın, yetişkinliğe adım atarken ergenler için düzenledikleri bir ‘kamçılama yarışması‘ bulunuyor.

Brezilya

Brezilya’da Amazon ormanların da yaşayan Satere kabilesinde, yetişkinliğie adım atmak isteyen her genç, ısırığı oldukça acı verici olan karıncalarındoldurulduğu eldivenleri giymek zorunda.

Etiyopya

Etiyopya’nın Hamar kabilesinde, evlenmek isteyen bir kişi ineklerin üzerinden atlanılan garip bir törene katılmak zorundadır.

Brezilya

Brezilya’da bulunun Matis kabilesinin genç üyeleri, görüş kabiliyetlerini arttırmak adına gözlerine damlattıkları zehrin ardından ava çıkmakzorundadır.

kaynak: www.milliyet.com.tr

YORUM GÖNDER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin