Dijital Dünyadaki Çocukların Korunması

0
714

Roma'da düzenlenen uluslararası bir kongrenin merkezinde çocukların çevrimiçi cinsel istismardan korunulması. Avrupa'da 18 yaşın altındaki beş çocuktan birinin cinsel tacize maruz kaldığı veya istismar edildiği öğrenildi.

İnternette, lastik resimleri yayınlayarak veya kameralar öncesi seks yapmaya zorlanan giderek artan sayıda genç istismar ediyor. "Seks" fenomeni tüm dünyaya yayılıyor, yani gençlerin veya çocukların, kontrol dışı kaldığı riskinden haberdar olmadan, cinsel renksizlikle sosyal paylaşım mesajları yoluyla birbirlerine göndermeleri.

Hans Zollner, Facebook, Google veya Twitter gibi büyük firmaların lastik kuralları olduğunu söylüyor, ancak bu kuralların boşlukları var. Örneğin, belirli eyalet hükümetleri, başka bir ülkede olursa, Facebook'a belirli bir kanun koymaya veya belirli bir suçtan dolayı bir kanuna cevap vermeye zorlanamaz. Bu nedenle bu kongre, hükümetler ve komplolar arasında önemli bir diyalog olacak.

Arnavutluk'ta IMF misyonu devam etmeli mi? İşte iktisatçıların düşünceleri

Hükümet, Uluslararası Para Fonu'nun gözden geçirmelerini dikkate almalı ve tutmalıdır …

Devamını Okuyun

Papa da kongreye katılacak ve İnternette uluslararası çocuk koruma direktifleri oluşturmak için ahlaki ve yasal baskıya varılması umudunu taşıyor. Zollner, "Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, İsviçre ve Almanya'da mevzuat iyi ve çocukların korunması ve bu ülkelerdeki girişimler ve programlar başka yerlerde de uygulanabilir" diyor Zollner.

YORUM GÖNDER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin