Dermatologlar, cildinizi her zamankinden daha sağlıklı kılmak için 9 kişisel sırrını paylaşıyor

0
680

Dermatologlar, cildinizi daha sağlıklı hale getirmek için 9 kişisel sırrını paylaşıyorlar

Bir güzellik uzmanını ziyaret ettiğinizde, kişisel güzellik sırlarını her zaman bilmek istersiniz: ciltleri için ne yaptığını, cilt maskesinin en iyi olduğunu ve kendi cildini parlak ve sağlıklı hale getirirler.

Bugün B Sağ Taraf profesyonel cilt bakım sırlarını sizinle paylaşır.

9. Dikkatli bir şekilde temizleme

Agresif güzellik ürünleri olmayan dikkatli cilt temizleme dermatologların ana sırlarından biridir. Cildinizdeki hücrelerin içinde nem tutan seramidleri (zengin maddeler) kullanın. Düşüş esnasında, cilt sütü ve temizleme jellerini, ruh ve asitlerden arındırılmış tonerlerle kullanmak daha iyidir.

8. Ne kadar krema ihtiyacınız var?

Yaşlanmaya karşı cildi korumak için güneş kremi uygularken dermatologlar "daha iyidir" kuralını kullanıyor. Doğru orantıyı kullanın: yarım çay kaşığı cildinize iki kat halinde bir madde uygulamak için yeterlidir.

7. Kuru ciltler için termal su

Deri cildi elastikiyetle korumak için dermatologlar termal su spreylerini kullanırlar. Bunlar kalsiyum, bakır, demir ve sodyum içerir. Bu su cildinizi mor ötesi ışınlardan koruyan selenyum da dahil olmak üzere minerallerden zengin.

6. Az daha iyi

küçük kavanozları al . Zamanla tüm ürün faydaları zayıflamış ve aktif maddeler artık başlarında olduğu gibi "sihirli" değildir.

5. Doğru duruş

Kafanızın bükülmesi kan akışınızı daha iyi hale getirir ve ek oksijen cildinizin parlamasına yardımcı olur. yoga 'yi düzenli olarak yaparsanız, daha az stresli olursunuz ve tüm iltihaplanma süreçleriniz azalır.

4. Uygun yatak örtüleri

Kırışıklıklar uyku esnasında görülebilir. Cildiniz üzerinde uyuduğunuz çarşaflar ve yastık kılıfları etkilenir. Bir ipek yastık kılıfı katlanmaz, bu nedenle cildiniz üzerinde düzgünce kayar.

3. Toplam bakım daha etkili

Güneş kremi ve antioksidanlar sabah sabahında daha iyi kullanılır. Retinoidler (kırışıklıkları, deri gevşekliğini ve pigment lekelerini engelleyen A vitamini kremleri) peptitlerle gecedir . Bu toplam bakım birlikte en iyi çalışır.

2. Düşme koruması

Sonbahar sırasında kremanız daha kalın olmalıdır – herhangi bir jel kullanmayın! Krem, ayrıca vitamin C ve E, seramitler, aloe ve hiyalüronik asit içermelidir . Amino asitler ve organik yağlar (kayısı, zeytin, mango, shea yağı) yaz aylarında görülen sertleştirilmiş cilt katmanını dikkatle sıyırır.

1. Hindistan cevizi bakımı

Her dermatolog, Hindistan cevizinin cildiniz için sihirli bir üründüğünü biliyor. Hindistan cevizi sütü 'ni düzenli olarak içiyorsanız, birkaç hafta sonra cildinizin parlaklaştığını göreceksiniz. Ayrıca her cilt tipine sahip kişiler tarafından kullanılabilen sayısız maske tarifleri bulunmaktadır.

Cilt bakımı zor değildir! Muhtemelen diğer bazı basit ama etkili tarifleri de biliyorsunuzdur. Onları aşağıdaki yorumlarda paylaş!

YORUM GÖNDER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin