Bu 12 rol Yönetmenin İlk Seçimine Gitmedi ve Şimdi Onları Başka Bir Yoldan Düşünemiyoruz

0
449

Bu 12 rol Yönetmenin İlk Seçimine Gitmedi ve Şimdi Başka Bir Şekilde Bunları Düşünemiyoruz

Hollywood film yönetmenleri, kaç aktörün filmlerinde bir bölüm istediğini hikayeler anlatmak ister. her zaman böyle değildir. Bazen birçok aktör teklifi bir başkası kabul etmeden önce reddeder.

Bright Side en sevdiğim karakterler hakkında en ilginç az bilinen gerçekleri tespit etti.

12. John McClane ( Sert Öldü )

Arnold Schwarzenegger'in polis memuru McClane'i oynamak için ilk teklif sahibi olduğu söyleniyordu ve bu filmin 1985 eylem filminin devamı olan Komando olun. Ancak Demir Arnie bu öneriyi ahlaki gerekçelerle reddetti: Başlıca olumsuz karakterler Alman aksanıyla teröristlerdi ve Arnie de bu aksanı kullandı.

Diğer adaylar Sylvester Stallone, Harrison Ford ve Don Johnson'dı. Ancak, yalnızca komedi rolleri için bilinen bir aktör olan Bruce Willis rol aldı.

11. Tony Stark (19459014) Iron Man [19659000]]

Tony Stark'ı oynayan başka aktörlerin – Robert Downey Jr.'nin efsanevi olmasını hayal bile edemiyoruz.

Ancak filmin öyküsü, Universal Studios'un bir film yaratma haklarını satın aldığı 1990'lı yıllarda başladı. Sonra, 1997'de Nicolas Cage bu rolle ilgilendi ve hatta Tom Cruise bile Tony'yi oynamak ve hatta filmi üretmek için istekli olduğunu dile getirdi.

Fakat işe yaramadı. Komplo, her iki aday zaten herhangi bir ilgiyi kaybettiği 2006'da çekime başlamadan önce birkaç kez değiştirildi.

10. The Matrix

Yaratılan yaratıcılar orijinali Will Smith'in bu efsanevi filmde rol almasını istedi, çünkü Men in Black, Bağımsızlık Günü, vb. Ancak aktörün zamanı yoktu. Ayrıca bu rol için yeterince olgun olmadığını söyledi.

Ewan McGregor, Leonardo DiCaprio ve Tom Cruise de adaydır.

9. Jack Dawson ( Titanik )

Titanic'in yönetmeni James Cameron, filmi için Matthew McConaughey'yi kabul etti. Ancak oyuncu plandan etkilenmedi ve reddetti. Cameron McConaughey'ye ikinci bir şans verdi, ancak oyuncu aramayı bile cevaplamadı. Böylece ikinci ada Leonardo DiCaprio, bu kahramanın efsanesini yaptı.

Bu arada, Christian Bale ve Macaulay Culkin da bu bölümü almaya çalıştı.

8. Batman ( Batman 1989)

Hepimiz Michael Keaton'ın 1989'da filmdeki süper kahramanı oynadığını biliyoruz. Ancak herkes Mel Gibson'un daha fazla şansı. Ancak Mel zaten olgun bir aktördü ve seçme hakkı vardı ve filmin bu kadar popüler olmayacağını düşündü. Ancak 400 milyon dolarlık gişe başarısı oldu.

Diğer adaylar Charlie Sheen, Pierce Brosnan ve Bill Murray idi.

7. Django ( Django Unchained )

Jamie Foxx bu bölümü ele geçirmeden önce yaratıcılar rolünü Will Smith'e sundu ve tekliflerini kabul etti. Fakat bazı özelliklerin daha önemli olduğu görüşünde oldukları için arsayı tekrar yazmalarını istedi. Senaryo yazarları değişiklikleri yapmayı reddetti.

Idris Elba, Chris Tucker, Terrence Howard, Michael Kenneth Williams ve Tyrese Gibson da bu rolü almaya çalıştı.

6. Robert Neville ( Ben Efsaneyim )

Ben Efsane Harikasın 1990'lı yılların ortalarında çıkacaktı. Ana adaylar Tom Cruise, Michael Douglas ve Mel Gibson'du. Ancak bu rolü alan Arnold Schwarzenegger'di.

Arsaya göre, ilk saat boyunca neredeyse hiç diyaloga girmemiş çok karanlık bir filmdi. Böyle bir düşünce imkansız ve donuk görünüyordu ve çekimler iptal edildi. 2002'de proje hayata geçti ancak Will Smith ana kahraman oldu. Ve Schwarzenegger yönetmen oldu.

5. Edward Lewis ( Pretty Woman )

Bu film hakkında konuşurken, Richard Gere dışında Edward'ı oynayan birinin hayal edebileceğimiz pek bir şey yoktur. Ama Al Pacino olabilirdi. Julia Roberts ve Al Pacino birlikte prova yaptı ancak aktör filmle ilgilenmediğini fark etti.

Christopher Reeve, Daniel Day-Lewis ve Denzel Washington bu rol için iyi aktörler olarak değerlendirildi, ancak Julia Roberts ikna ettiler. Bir teklifi kabul etmem gerekiyordu.

4. Vivian ( Pretty Woman )

Ana kadın karakter de biraz farklı olabilirdi. Disney Julia Roberts'ın bu bölümünü oynamasını istemedi ve bu nedenle şirket diğer ünlü aktrisleri davet etti.

Diane Lane neredeyse atıldı ancak film ekibiyle kavga etti ve yerine getirmeyi reddetti. Başka bir aday olan Michelle Pfeiffer bu planı beğenmedi.

Sonunda, 21 yaşındaki Julia Roberts bu önemli rolü aldı.

3. Jack Sparrow (19459014) Karayip Korsanları: Siyah İncinin Laneti

Bu filmde oynayan başka bir aktör düşünüyor musunuz? Ama Jack Sparrow'un rolü Hugh Jackman için yazılmıştı biliyor muydunuz? Yönetmenler onu sadece Avustralya dışından yeterince ünlü olmadığı için geri çekti.

Bu rol, Burt Lancaster ile çok ortak olan Jim Carrey ve Matthew McConaughey'ye teklif edildi. Ancak McConaughey bu teklifi reddetti.

2. Michael Corleone (19459014) Baba ]

Paramount, popüler aktörleri (Warren Beatty, Robert Redford) bu filmde oynatmak istiyor, ancak hepsi reddetti . Bilinen bir aktör olan Dustin Hoffman da bir mafya gibi davranmak istemedi.

Fakat Francis Coppola, Al Pacino'nun parlak olduğunu ve meşhur olmasa da onu teşvik etmeye çalıştığını düşünüyordu. Film stüdyosu buna karşıydı, ama çekimden 3 hafta önce bir sözleşme imzalandı.

1. Christian Gray ( Gri'nin Elli Tonları )

Böyle popüler bir projedeki rol birer talimata sahip olmalıydı. Ancak Christian Grey'in karakteri birçok aktör için gerçek bir mücadele haline geldi.

Robert Pattinson ve Ryan Gosling ana adaydı. Yönetmen, Pattinson'ı Alacakaranlık rolünden sonra Christian'ın Hıristiyan olarak kabul edilmeyeceğini düşündüğü için Pattinson'ı reddetti. Gosling ilgilenmiyordu. Sonuç olarak, Jamie Dornan bu görevi üstlendi.

Önizleme photo credit waltdisneystudios, depositphotos

YORUM GÖNDER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin