Bir Çocuk Kaçıran'ı Tanınması Yardımı Olan 12 İşaret

0
479

Bir Çocuk Kaçırganını Tanınması Yardımı Olan 12 İşareti

Her yıl binlerce çocuk dünyada yok oluyor. Kaçıranlar çok iyi psikologlar.

Parlak Taraf kaçıranların çocuklarla etkileşime girerken kullandığı 12 kaçırmacının hilelerini toplarlar. Kaçırılmaması için bir davranışa dikkat etmeniz ve bir kaçırmayı önlemeniz önemlidir.

1.

Bu kaçıranların en sık kullandıkları püf noktalarından biri, yalnızca bir çocuğa yardım istemektir. Böyle bir duruma şahit olursanız, normal bir yetişkin insan yabancı çocuklara yardım istemediği için bir uyarı işareti olabilir! Yetişkin bir kişinin bir çeşit problemi varsa (bir köpek ya da bir kedi kaybettiler ya da elleri ağır çantalarla meşgul olduğu için araba kapısını açamazlar), başka bir yetişkine yardım için başka zaman isteyeceklerdir bir çocuk.

2.

Bir çocuk ağlarken elini boşaltmaya ya da çığlık atmaya çalışıyorsa, çocuğun sadece yanlış çalıştıklarını düşünebilirsiniz. Ama çocuğun histerik olmasının ötesinde, belki de her şeyin yolunda olup olmadığını sormanız gerekir. Çocuğa yetişkin kişinin onlara sormaktan korkmayın. Bu bir kaçırmacıysa, yüzlerini ezberlediğiniz için muhtemelen kaçarlar.

3.

Oyun alanlarını çevreleyen ve çocuklar gözlemleyen insanlar çok şüphelidir. Böyle bir kişinin bir fotoğrafını fark edecekleri şekilde çekin. Bu basit eylem bir kaçırığı korkutup bırakabilir.

4.

Çocuklar çok açık ve güveniyorlar. Eğer kendilerine şeker veya oyuncak teklif edilirse, kaçıranlar onlara serin bir araç göstermeyi taahhüt ederse, ancak arabaya binerlerse bunun kaçırıldığından şüphe edilemez. Normal yetişkinler yabancı çocuklara hediye vermez veya onları arabalarına davet etmez.

5.

Kaçıran çocuklar bir çocuğun ailesi hakkında çok şey biliyor olabilirler. Hatta yetişkinler bile, çocukları düşünmeden böyle bir hazırlık düzeyine inanırlardı. Bir suçlu, sosyal medyayı kullanarak, en küçük ayrıntıları bile öğrenebilir: yakınlarının ya da ebeveynlerin iş arkadaşlarının, doğum günlerinde aldıkları oyuncakların, odalarının neye benzediğinin ve benzerlerinin adları. Bütün bu bilgileri kullanarak kendilerini bir arkadaş veya bir ebeveynin iş arkadaşı olarak sunabilirler. Annelerinin hastanede olduğunu ve şu an onu ziyaret etmeleri gerektiğini söyleyebilirler. Bu tür bir davranışa tanık olursanız, bunu görmezden gelemezsiniz. [9659014] 6.

Bazen kaçıranlar diğer çocukları yem olarak kullanıyor ve potansiyel kurbanlarını tanımak için onları gönderiyorlar. Zor kısmı, çocuklar "yabancı" kelimesinin anlamını anlamıyor. Çoğu zaman, adam kaçıranlardan sakallı güneş gözlüğü giyen kızgın adamlar olduğunu düşünürler. Ama güzel kadınlar veya çocuklar bile kaçıranlar olabilir. Bir çocuğun oyun alanından başka bir çocuğu götürdüğünü fark ederseniz, birbirlerini ne kadar yakın ve nereye gideceğini sormak için onlarla yetişmelisiniz.

7.

Bir arabanın yavaş ilerlediğini görürseniz sokakta ve bir çocuğun yanına çekerken, bunun bir uyarı işareti olduğunu bilmelisin. Ve bir sürücü çocuğun yön bulmasını isterse ya da arabaya girmeye davet ederse, bu kesinlikle bir kaçırmacıdır. Normal bir şoför, yetişkinlere, polis memurlarına sorar veya basitçe bir GPS kullanır.

8.

Bir motosiklete binmek için teklif edildikten sonra çocukların kaçırıldığı durumlar olmuştur. Çok az erkek böyle bir teklifi reddedebilir. Böyle bir durum görürseniz, sağduyunuzu kullanın: normal bisikletçinin tanıdık olmayan bir çocuğu bisikletle bisiklete binmesi için ne davet edeceksiniz?

9.

Kaçıranlar genellikle çocuklara film üreticileri veya fotoğrafçılar olduklarını söylüyorlar. Bu çoğunlukla 10-11 yaşlarındaki daha büyük çocuklarla birlikte çalışır .. Kaçıranlar, çekingenlikle güvenini kazanır ve şöhret ve başarı sözü verir. Gerçek profesyonellerin aktörler ve modeller için oyun alanlarını ve sokakları aramadıkları açıktır – okullara gelir ve gerçek atışları organize eder.

10.

Kaçıranlar polis memurları olduklarını söylediklerinde kendilerini uyarmaya zorlanırlar ve Çocuğun kötü bir şey yaptığı için çocuk onlarla birlikte gitmelidir. Üniformalı insanlar yetişkinlere bile güvenirler. Ancak gerçek bir polis memuru önce bir çocuğun ebeveynlerini arayacak ve teklif ederseniz yardımı reddetmeyecektir. Bununla birlikte, müdahale edip iddia edilen memurun size kimliğini göstermesini ve sinirlendiğini fark etmesi halinde, en azından görevlinin resmini çekip, korkutup yok etmeye veya yüzünü tanımaya çalışabilirsin.

11.

Dikkat edilmesi gereken bir uyarı işareti, bir yetişkin "Mister" veya "Miss" çağıran bir çocuğun fark etmesidir. Çocuklar genellikle bu şekilde bildikleri kişileri aramıyorlar.

12.

Sizi endişelendiren başka bir şey, birlikte olan bir çocuğun ve bir yetişkinin görünümünde çok belirgin bir farktır. Tabii ki, bu kaçırmanın dolaylı bir işaretidir. Fakat diğer işaretlerle bir araya getirildiğinde, bir kaçırmayı önlemenize yardımcı olacak bir yol olabilir.

Bir kaçıranı tanımaya yardımcı olabilecek başka işaretler biliyor musunuz? Aşağıdaki yorum bölümünde bize bildirin!

Alena Sofronova for için BrightSide.me

YORUM GÖNDER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin