Bill Gates Hakkında Daha Önce Duymadığınız 14 Bilgi

0
456

Microsoft’un kurucusu Bill Gates, gerçek bir mucit ve dünyanın en büyük hayırseverlerinden birisi.  

80 Milyar Dolara yakın servetiyle dünyanın kişisel olarak en zengin ve yardımsever insanı. İşte Bill Gates hakkında hiç bilinmeyen ve merak edilen hayatından 14 ilginç bilgi:

#1 

bill gates 13 yaşında

İlk bilgisayar programını henüz 13 yaşındayken yazan Bill Gates’in yazdığı program üç taş oyunu üzerinedir. Ayrıca kod yazmak konusundaki yeteneğini fark eden öğretmenler Bill’i okuldaki sınıfların ayarlanmasını sağlayan bir kod yazması için uygun ortam ayarlamaktadır.


#2 

bill gates üniversite

Bir çok girişimci gibi Bill de ikinci sınıfta üniversiteyi bırakmıştır. Onu kızdıran hocalarına 30 yaşında milyarder olacağını söyledikten yıllar sonra 31 yaşında hedefine ulaşmıştır.


#3 

bill gates tutukluluk

Üniversiteyi bıraktıktan iki sene sonrasında tutuklanmıştır. Suçu ise ehliyetsiz trafiğe çıkmak ve aşırı hızlı araba kullanmaktır. Ancak büyük bir suç almadan paçayı sıyırmıştır.


#4

bill gates özel uçak

1997 yılında beri özel bir uçağa sahip olan Bill özel görüşmeleri için pilotuyla birlikte istediği anda seyahat edebilmektedir.


#5

bill gates ailesi

Büyük bir servetinin olmasına rağmen Bill çocuklarına yalnızca 10’ar milyon dolar civarında miras bırakacağını söylemektedir. 81 milyar dolarlık serveti göz önüne alındığın da bu rakam oldukça düşük gelmektedir.


#6

microsoft

Gates’e göre Microsoft’ta çalışmamış olsaydı eğer yapay zeka üzerine çalışmak isterdiğini söylerdi.


#7

kitaplığı

Okumayı çok seven Bill her yıl yaklaşık olarak elli kitap okumaktadır. Okumanın yaşı olmadığını dile getirdiği gibi anlama kapasitesini test etmeye yaradığını da söylemektedir.


#8

dil

 

Şaşırtıcı bir şekilde ana dilinden başka bir dil bilmeyen Gates bunun en büyük pişmanlığı olduğunu her fırsatta dile getirmektedir.


#9

world book

Hayatının her döneminde okumayı seven Gates lise yıllarındayken ‘World Book Encyclopedia’  ansiklopedi serisinin tamamını okumuştur.


#10

ilk program

17 yaşındayken ilk kez tasarladığı bir bilgisayar programını 4200 dolara satmıştır. Bu sayede eğitim masraflarını ödeyen Bill genç yaşta para kazanmaya başlamıştır.


#11

steve jobs bill gates

Steve Jobs ile Bill Gates arasında ki süregelen gerginliğin sebebinin bekletilme yüzünden olduğu söylenmektedir.


#12

android

Apple ürünlerini kullanmayan Bill Gates yakınlarına da kullanmayı yasaklamıştır.


#13 

zengin bill gates

1995 yılında ‘Dünyanın En Zengin Adamı’ ünvanını alan Gates 2008 yılında kadar bu ünvanı’nı korudu.

#14 

bill gates ve eşi

Bill Gates ve eşinin şimdiye kadar ne kadar harcadığı hesaplandığında ortaya 28 milyar dolar gibi bir rakam çıkmaktadır.

The post Bill Gates Hakkında Daha Önce Duymadığınız 14 Bilgi appeared first on Yook Artık.

YORUM GÖNDER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin