Araştırmacılar, bu 11 ihtişamın İstisnai İstihbarat İşareti Olduğuna Kanaat Var

0
895

Araştırmacılar, bu 11 ihtişamın olağanüstü istihbarat işaretleri olduğuna inanmaktadırlar

Bir kişinin zihinsel yeteneklerini ölçmek için bir IQ testi geçmek her zaman gerekli değildir. Bright Side geldi sizinle konuştuğunuz herkesi anlamanıza yardım edecek 11 özellik akıllı insanla. Bunları kendi kendini analiz için de kullanabilirsiniz.

11. Ne zaman yalan söylediğinizi hissedersiniz.

Birisi sizi kandırmaya çalıştığında, siz de onlara izin vermiyorsunuz. Ayrıca insanların niyetlerini, motivasyonlarını ve isteklerini anlıyorsunuz ve bunlar tüm iyi duygusal zekanın işaretleri.

10. Siz kendi kendinize yetiyorsunuz.

Tabii ki eşinizi seviyorsunuz. Bununla birlikte, hayatın boyunca dönmesine izin vermiyorsun. Kendi hayatın devam ediyor: iş, akrabalar ve hobiler. Bir ilişki veya evlilik başlatmayı planlıyorsanız bile kendinize zaten kendi kendine yeten bir kişi diyebilirsiniz.

9. Bazen dağınıksın.

Daire her zaman mükemmel bir şekilde temiz değildir. Üstelik, temizlikten daha önemli ve acil işleriniz olduğu için bazen karışıklıktır.

8. Kendinize yalan söylemezsiniz.

Ya da başka kimseye ya yalanlar gelecekte başa çıkmanız gereken bir çok sonuca sahip olur. Artı, iyi bir yalan bulmak çok çaba gerektiriyor.

7. Duygularınızı gerektiğinde tutabilirsiniz.

Parlak bir zihin sahibi bir kişi olarak, samimi duygularınızı bastırmaz veya gizleyemezsiniz. Bununla birlikte, sınırları biliyorsunuz ve kayıp ve kızgınlık üzerine yoğunlaşan profesyonel bir şehit olmazsınız. Bir şey olur, üstesinden gelin ve bırakın.

6. Her zaman planlarsınız.

Önemli olan bir şey olduğunda rüya yerine hızlı hareket etmeyi tercih edersiniz. Durumu analiz edip olası seçenekleri değerlendirirsiniz.

5. Bazen tembel olmaktan hoşlanıyorsunuz.

Yeni araştırmalar, tembelliğin yüksek bir zeka işareti olabileceğini öne sürüyor. Çalışma, 2 grup insanın davranışına dayanıyordu: düşünürler ve aktif insanlar. İkinci grup, zihin çalışmalarını teşvik etmek için daha aktif gibi göründü. Öte yandan düşünürler bir sorunun çabucak çözülmesini ve geri kalan zamanın daha az aktif olmasını tercih ettiler. Araştırmacılar, "düşünür olmayanlar" ın sıkıntı çektiğini ve boş zamanlarını farklı etkinliklerle doldurma ihtiyacını hissediyorlar.

4. Geçmişte sıkışıp kalmak zorunda kalmazsınız.

Geçmiş tecrübelerinizi ve anılarınızı değer veriyorsunuz, ancak söylenenlerin ve yaptıkları şeylerin sevilmesinden hoşlanmıyorsunuz. Şu anda yaşarken rüyalarınızı ve geleceğinizi planlıyorsunuz. Ve sen de bundan mutlusun.

3. Sen hatalar yaparsın.

Sadece aptallar, yaptığın hatalar yüzünden utanılacaklarını düşünüyorlar. Fakat hata yapmanın hayatta ilerlemenin bir parçası olduğunu biliyorsun. Sadece onları tekrar etmemeye çalışın.

2. Kimseye bir şey kanıtlamazsın.

Sen söylemiyorsun, "Ben en zekiyim !" her caddenin köşesinde yüksek ses çıkarın ve şıklığını herkese zorlamayın. Sadece aptallar bunu yapar.

1.

Davranışsal Beyin Araştırması 'de yayınlanan araştırmaya göre, işaret parmağı ile yüzük parmağı oranı ve zihinsel yetenekleriniz arasında bir bağlantı olabilir. Endeks ve yüzük parmağı arasındaki oran, uzunluklarına bölünerek hesaplanabilir. Oran düşükse, bir kişi muhtemelen güçlü ve aktif olacaktır. Eğer yüksekse, sözlü bellek görevlerinde daha iyi yetenekleri vardır. Bilim insanları, işaret parmağının uzunluğunun, sahip olduğu testosteron seviyesine göre belirlendiğini ve bu da uzamsal bilinci etkileyebileceğini iddia ediyor. Bununla birlikte, bu genellemeler evrenseldir.

Hangi istihbarat işaretlerine sahipsiniz? Yorumlarda bize söyle!

YORUM GÖNDER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin