Akıllı Bir Erkekte Olması Gereken 5 Özellik

0
374

İnsanların her biri, yüce yaratanın vermiş olduğu yeteneklerle doludur. Kimisi bunların farkında olup bu yeteneklerini geliştirir. Kimi de ölene dek bu yeteneklerinin farkına varamaz. Farkında olanlar, diğerlerinden her zaman bir adım daha öndedir. Akıllı insan, karşısına çıkan her sorunu analitik düşünme becerisiyle ele alır ve bunlara çözümler bulur. Gelin, şimdi akıllı bir erkekte olması gereken beş özelliği inceleyelim.

 1. 1
  Daima Öğrenmeye Açıklardır


  Akıllı bir erkek daima yenilikçidir. İcat etme yönü oldukça gelişmiştir. Aynı zamanda meraklı bir yapıya sahip olduklarından, konuyu her zaman irdelerler. İşin en ince nüanslarını görmek ve bilmek isterler. Akıllı bir erkek araştırmacıdır.

 2. 2
  Çok İyi Gözlem Yaparlar


  Bakış açıları oldukça geniştir. Bütün akıllı erkekler herhangi bir şeye baktıkları zaman, görmek istedikleri şeyi net bir şekilde görürler. Eğer bir eksiklik var ise anında fark ederler. Mesela birbirlerine tıpatıp benzeyen iki nesneyi, büyük bir kolaylıkla ayırt edebilirler. Dikkatlidirler. Sürekli soru sorar, daha az konuşurlar.

 3. 3
  Hata Yapmaktan Korkmazlar


  Zekilerde hata yaparlar bunu unutmayın. Bir şeyi ortaya çıkarırken yahut o bilgi ile ilgili kesin bir sonuca varmadan önce defalarca hata yapabiliriz. Mühim olan vazgeçmemek ve defalarca denemektir. Böylelikle yapmış olduğumuz her ne ise onu daha iyi öğrenmiş oluruz. Akıllı erkekler hata yapsalar da, yollarına devam ederler. Sizce Edison ilk denemesinde mi bunu başarmıştır? Elbette ki hayır. Belki yüzlerce kez bunu denemiştir.

 4. 4
  Pes Etmezler


  Bazen başaramama korkusu insanı vazgeçmeye iter. Günümüzde de öyle. Yeni her ne varsa deniyoruz, başaramama korkusu yüzünden pes ediyoruz. İşte akıllı erkekler, vazgeçmezler. Çünkü onlar öğrenmenin zaman aldığını bilirler. Bir işe inanmaları yeterlidir. Bunu başarmak için ellerinden geleni yaparlar.

 5. 5
  Her Zaman Kendilerine Güvenirler


  Kimine itici gelebilen müthiş bir özgüvenleri vardır. Bu özgüven sayesinde aşamayacakları bir durum yoktur. Kendilerini, karşısındaki insana çok iyi ifade ederler. Kelime hazneleri oldukça geniştir. Bazen öyle bir konuşurlar ki, kendinizi büyülenmiş gibi hissedebilirsiniz.

The post Akıllı Bir Erkekte Olması Gereken 5 Özellik appeared first on Yook Artık.

YORUM GÖNDER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin