8 Yılda 102 Ülke Gezen Memur

0
765

Bir kurumda memur olarak çalışan Muzaffer Afyon, kazandığı paranın tümünü gezmek için ayırarak 8 yılda 101 ülkeyi gezdi. Çocukluktan beri hayaliydi. Hayalinin başlangıcı ise “80 Günde Devri Alem” çizgi filmini izleyince oldu. Ve hemen not defterine “Bir gün dünyayı gezeceğim” yazdı. Para biriktirme kaygısının asla olmadığını söyleyen Afyon, göremediği diğer ülkeleri de gezmeyi istiyor.

Çalışma hayatına bir kurumda uzman olarak başlayan Muzaffer Afyon, para kazanmaya başladığı andan itibaren hayalini gerçeğe dönüştürdü ve ülkeleri gezmeye başladı.

7 KITA 11 ÜLKE

Afyon, aralarında Peru, Moğolistan, Japonya, Avustralya, İzlanda, Kolombiya, Filipinler, Seyşeller, Madagaskar ve Finlandiya’nın da yer aldığı 7 kıtada 101 ülkeyi gezdi.

“Bütün paramı gezmeye ayırıyorum.”

Biriktirme kaygısının olmadığını belirten Afyon, “Özgürce gezmek güzel geliyor. Bu yüzden bütün paramı gezmeye ayırıyorum. Maaşın ne kadar olduğu önemli değil, tamamını gezmeye ayırdığınız zaman bütçe sıkıntısı yaşamıyorsunuz.” dedi.

“Rahat konaklama derdim yok, ucuz hostellerde kalıyorum”

Gezmeyi çok seven Afyon, “Bugüne kadar yaklaşık 101 ülke gezdim. Her bulduğum fırsatta bir yerlere kaçıyorum. Bu, benim için vazgeçilmez bir tutku oldu. Ben çok yeme içme derdinde değilim, gittiğim ülkelerde onlara çok para harcamıyorum. Konakladığım yerlerin rahat olması derdinde de değilim, çok ucuz hostellerde kalıyorum.” ifadesini kullandı.

“Yeni insanlar, yeni kültürler tanıyorum.”

İsteğinin eğlenmek olduğunu söyleyen Afyon, “Bu, bir sürü insanla tanışma açısından da iyi oluyor, yeni insanlar, yeni kültürler tanıyorum. Konaklamaya, yemeye içmeye para vermiyorum, bir uçak biletine para veriyorum, ona da ayırdığım bütçe hemen hemen yetiyor. Esas amacım, gezmek, eğlenmek. Çok lüks takılayım modunda hiçbir zaman olmadım” diye konuştu.

 “Plansız gezmeyi seviyorum”

Kendisinde en sevdiği özelliği plansız gezmek olduğunu söyleyen Afyon, “Kendimde en çok sevdiğim şey, gezdiğim ülkelere plansız gitmek. Çok sevdiğim yerler var, Güney Amerika ve Uzak Doğu Asya tarafını çok seviyorum ama plansız gidiyorum. O kadar plansız gidiyorum ki direkt uçak biletini alıyorum, gittiğim ülkede planlama yapıyorum ve bu çok daha keyifli oluyor, aksiyonlu oluyor. İznimi aldığım anda uçağa atlayıp gidiyorum” ifadelerini kullandı.

Gezginin instagram sayfası: @efsoski

YORUM GÖNDER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin