13 Dünyamızı Farklı Bir Açıyla Gösteren Büyüleyici Resimler

0
475

13 Dünyamızı Farklı Bir Açıyla Gösteren Büyüleyici Resimler Dünyamız harikalar yaratıyor.

Her gün bize daha önce hiç duymadığımız gerçekleri ve bilgileri sunuyoruz. Hemen hemen her gün 75 GB tutarında veri beynimize indirilir.

baglandirek.combu numaraya katkıda bulunmak istedik ve şaşırtıcı gerçekleri gösteren bazı resimler topladık hakkında hiçbir fikrim yoktu. Doğa, kültür ve insanlık hakkında yeni bilgiler keşfetmek için sonuna kadar okuyun.

1. Prairie köpekleri öpüşerek merhaba deyin.

Selam köpekleri, diğer hayvanın sosyal grubunda olduklarını belirlemek için dişlerine bir araya gelirler. İlginçtir, hayvanat bahçesindeki yetişkin köpekler daha fazla sevgi gösteriyor ve daha çok insan izliyor zaman .

2 öpücük. İlk otantik mor havuç

İlk ekilen havuç hem Afganistan'da hem de Türkiye'de meydana geldi ve turuncu değil mor ama bazen sarıydı. Bugün bildiğimiz portakal havuçları, 17. yüzyılda Orange-Nassau hanedanına destek vermek için Hollanda 'de yetiştirildi.

3. Kentucky'nden mavi tenli bir aile

Birçok kuşağın mavi tenli bir ailesi Kentucky'de yaşıyordu. methemoglobinemi olarak adlandırılan nadir bir metabolik durumları vardı. İzole edilen toplulukta akrabalığa bağlı olarak, her iki cinsiyetten birkaç nesil mavi deriye sahipti. Gençler Kentucky'yi terk etmeye başladığında, hastalık öldü.

4. Erebus Dağı'ndaki kar bacaları

Erebus Dağı Antartika'daki en aktif yanardağ ve Dünya'nın en güneydeki aktif yanardağıymış. Kaçan volkanik gazlar buz mağaralarını oymuşlar ve uçurumdan dökülen ölümcül volkanik gazlarla birlikte yaklaşık 60 metrelik buz bacalarından veya "fumarollar" oluşturuyorlardı.

5. Bu halk kütüphanesi 2 ülke arasında bölünmüştür.

6. Bu zürafa diliyle burnunu temizliyor.

Bir zürafanın dilinin uzunluğu yaklaşık 50 cm (20 ") ve zürafanın burnuna ve kulağına kolayca ulaşıyor. Hayvanın yaprakları ağzına alması ve çekmesi için kas kontrolü vardır. İşleri daha da ilginç hale getirmek için, dil güneş yanığından korumak için mavimsi-siyah renkte.

7. Donanma Macauley / Flickr

Gün batımından hemen önceki Kasım ayı başlarında İngiltere'nin üstündeki gökyüzünde alışılmadık bir görüş gözlemlenebilir: Binlerce kuş uçup durur ve birlik içinde dalış yapar . Bu işleme mırıltı denir ve temel amacı, güvenlik, sıcak tutulması ve bilgi alışverişinde bulunulmasıdır.

8. Pers askerleri için yüksek topuklu ayakkabılar

İran'da ortaya çıkan yüksek topuklu ayakkabılar askerler atlarına binerken üzümlerine kolayca aslan taktılar. İran tarzı ayakkabılar, Batı Avrupa'daki aristokratlar tarafından onlara erkeksi bir görünüm kazandırmak için hevesle kabul gördü.

9. Penguen şövalye töreni Sir Nils Olav

Edinburgh Hayvanat Bahçesi'nde yaşayan bir penguen olan Nils Olav, 2005 yılında Norveç Kral Muhafızlarının Başkana yükseldi ve şövalyelik kazandı. 2008 . Bu penguen, Nils Olav adlı bir pengueni izliyor ve 1972'de Norveç Kral Muhafızları tarafından maske maskesi olarak kabul ediliyor.

10. Bu kedi bir fizik makale yazarıydı.

F.D.C. Willard (Felis Domesticus Chester'ın bir kısaltması), 1975 yılında, sahibi, Profesör Jack H. Hetherington tarafından Amerikan fizikçi ve matematikçisi ile iyi atıf yapılmış bir makalenin yazarı oldu. Kedi, üniversitenin fizik başkanlığı, Willard'ı tam zamanlı olarak bölümüne katılmaya ikna etmeye bile çalıştı.

11. Dünyanın en büyük ailesi

Dünyanın en büyük ailesinin başı olan Ziona, aynı zamanda "Chana" adlı dini bir tarikatın başında. 39 eşi, 94 çocuğu ve 33 torunu bulunuyor. ailesi (181 üye), Hindistan'daki 4 katlı 100 odalı evinde yaşıyor.

12. Büyük Mavi Delik: türünün en büyüğü

Büyük Mavi Delik dünyadaki en büyük düdendir ve kıyıdan sadece 100 kilometre uzaklıktadır. Belize. Görüş, kâşif Jacques Cousteau tarafından ünlü kıldı. 1971'de dünyanın en iyi 10 dalış yerinden biri olarak ilan etti.

13. Bir çocuğun bebeğini kaybetmeden önceki kafatası

Kalıcı dişler, pul pul dökümden önce süt dişlerinin doğrudan üstünde ve altında bulunur. Olayların normal akışında kalıcı bir diş nihayet patladığında, bebeğin diş kökünü emerek kaybolur ve düşer.

Bu resimlerden herhangi biri sizi şaşırttı mı? Gerçeklerden herhangi biri yeni miydi? Görüşlerinizi bizimle paylaşın!

Fotoğrafı önizle görüntüle ShesGotSauce / imgur

YORUM GÖNDER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin