12 Hayal ettiğimiz Şekilde Büyümeyen Ürünler

0
1233

Hayal ettiğimiz Yoldan Gelen 12 Ürün Yok

Sıradan olduğunu düşündüğümüz birçok ürün aslında farkında olmadığımız ilginç bir geçmişi var. Örneğin, antik Aztekler'in ne yediğini ve ne tür bir kokunun kokusu olmadığını biliyor musunuz? Normalde suşiyle aldığınız şeylerin, gerçek Wasabi olmaktan uzak olduğunu öğrenmek için de şaşırdınız.

baglandirek.com size en sevdiğim ürünlerden bazılarının nasıl büyüdüğünü ve her biri için ilginç bazı bilgileri paylaştığını göstermek istiyor.

12. Tarihler

Tarihlerin kokusunun olmadığını biliyor muydunuz? Bu yüzden kuru meyveler yabancı kokuları çok hızlı emdiği için onları izole etmeleri önerilir. Tarihler, yüksekliği 50 fit ile 80 fit arasında değişen, yaklaşık 15-25 metre olan palmiye ağaçlarında yetişir. Bir ağaç yaklaşık 220 kilo (100 kilogram) meyve getirebilir.

11. Kapari

Bu popüler keskin baharat dikenli kapari bitkilerinin açılmamış tomurcuklarından yapılır. Kapaklar tuzlu veya turşu yapılır, çünkü ham tomurcukları koymak tehlikelidir. Bir sürü eski salatalı yemek tarifi, salatalık turşusu yerine bu ürünü içerir.

10. Incir

Sivrisinek ağaçlar her zaman bu bitkileri tozlayan incir yabanarılarıyla "çalışır". Erkek eşekarısı kanatları bile yoktur, çünkü bir incir içinde yaşarlar ve ölürler ve asla terk etmezler. Yani her incir wasp kalıntıları içerir. Bu gerçek sizi şoke ederse, özel enzim böcekleri incir tadı etkilemeyen protein haline getirir diyelim.

9. Papaya

Bu egzotik meyve bir ekmek meyvesi olarak da bilinir; çünkü pişirdiğinizde ekmek gibi kokar. Antik çağlarda, insanlar doğum kontrol yöntemi olarak yeşil meyve kullanıyordu çünkü olgunlaşmadığı zaman, hem erkeklerin hem de kadınların üreme işlevini azaltan maddeler içeriyor.

8. Kızılcık

Kızılcık, bataklık bölgelerinde özel tarlalarda yetiştirilmektedir. Çileklerin içinde küçük hava hücreleri bulunur ve olgunlaştıklarında yüzeye gelirler. Toplama süreci boyunca insanlar, çileklerin yüzeye çıkması için suyu toplayan hasat makineleri kullanıyorlar ve daha sonra özel bir ağ ile toplanıyorlar.

7. Brezilya fıstığı

Brezilya fıstığı tohumları 4.50 libre veya 2 kilogram ağırlığında bir kutu ile kaplanmıştır. Her kutu 8-24 tohum içerir ve her tohum sert bir kabukla kaplıdır. Resimde, yemekten önce kurutulması gereken taze bir Brezilya somunu görebilirsiniz.

6. Pitaya (Ejderhalı Meyve)

Bir kaktüsün tadının ne olduğunu merak ettiyseniz, ejderhalı bir meyveler deneyebilirsiniz, çünkü tadı aynıdır. Çiçek açtığında, bitki gece güzelleşen güzel kokulu tomurcuklarla kaplanır. Pideayı tadını tam olarak çıkarmak için yemeden önce soğutun ve güçlü bir tadı olan diğer gıdalarla karıştırmayın.

5. Wasabi

Soğuk akan suda yetiştirilen gerçek Wasabi, güçlü antimikrobiyal etkiye sahiptir. Çiğ balıklarla yemek için popüler olması nedeni budur. Bir kök maliyeti 2 kilo veya 1 kilogram için 200 € 'ya kadar yükselir ve yalnızca Japonya'da bulunur. Bu nedenle, bu ülkenin dışında, kural olarak, turp tarifi yemekteyiz: yaban turpu, baharat ve boyaların karışımı.

4. Zerdeçal

Kurutulmuş zerdeçal kökü Alzheimer hastalığını önlemeye yardımcı olur. Geleneksel Hint kökünün, Hindistan'da, 60 yaş üzerindeki insanların sadece% 5'inde bu hastalıktan muzdarip olduğu, buna karşılık diğer ülkelerde insanların% 20'sinin Alzheimer'ten etkilendiğinin nedeni olarak bilinir.

3. Karanfil

Bu popüler baharat karanfil ağaçlarının kuru açılmamış tomurcuklarından yapılır. Karanfil yakıcı bir tadı ve güçlü bir kokusu vardır. Duyarlılık kökte yoğunlaşır ve koku tomurcukların üst kısmında en güçlüdür.

2. Hardal

Hardal büyük bir antiseptik. Şaraphane uzmanları, bu bitkiyi uzun zamandır üzüm bağlarının incelenmesi için kullanıyorlar. Kök salgısı, köstebek krizi, cockchafers larvaları, sülükler ve diğer zararlıları önlemeye çalıştığı kükürt içerir.

1. Chia

Sağlıklı diyet takipçilerin çoğunun sevdiği Chia tohumları, İspanyol adaçayı tohumlarıdır. Chia, değerli yağ asitleri, antioksidanlar, proteinler ve elyafın dengeli bir bileşimi için caziptir. Meksika ve diğer Latin Amerika ülkelerinde Chia tohumları, Aztekler'in tarihinden beri geleneksel mutfağın önemli bir parçasıdır.

Yukarıda belirtilen gerçekler, diğer ilginç ekin büyüme yöntemlerini de göz önüne alarak okyanusta sadece bir düşüş oluşturmaktadır. Listemize başka öğeler ekleyebilir misiniz? Yorumları bizimle paylaşın.

Fotoğraf ön izleme kredisi depositphotos depositphotos

YORUM GÖNDER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin